HPE 500W FS Plat Ht Plg LH Pwr Sply Kit
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): 865408-B21
Prekės kodas (MPN): 865408-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 721,74 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE - power supply - hot-plug / redundant - 500 Watt - 563 VA |
| Device type: | Power supply - hot-plug / redundant - plug-in module |
| Specification compliance: | Flex Slot |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Platinum |
| Weight: | 910 g |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Power capacity: | 500 Watt / 563 VA |
| Input connectors: | Power IEC 60320 C14 |
| Dimensions (wxdxh): | 6.8 cm x 22.53 cm x 4.04 cm |
| Designed for: | Nimble Storage dHCI Medium Solution with HPE ProLiant DL325 Gen10, Small Solution with HPE ProLiant DL360 |
Aprašymas How do you improve data center power efficiency without impacting IT performance? HPE flexible slot power supplies provide great power efficiency with 80PLUS Titanium-certified power supplies that lower server power requirements and reduce power waste in your data center. These power supplies provide fast, tool-less hot plug access to server power supplies for greater serviceability. Funkcijos Increases power density with 1600W Platinum power supply Delivers 48V DC input option in the HPE flexible slot power supply form factor |
| Product description: | HPE - power supply - hot-plug / redundant - 500 Watt - 563 VA |
| Device type: | Power supply - hot-plug / redundant - plug-in module |
| Specification compliance: | Flex Slot |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Platinum |
| Weight: | 910 g |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Power capacity: | 500 Watt / 563 VA |
| Input connectors: | Power IEC 60320 C14 |
| Dimensions (wxdxh): | 6.8 cm x 22.53 cm x 4.04 cm |
| Designed for: | Nimble Storage dHCI Medium Solution with HPE ProLiant DL325 Gen10, Small Solution with HPE ProLiant DL360 |
Aprašymas
How do you improve data center power efficiency without impacting IT performance? HPE flexible slot power supplies provide great power efficiency with 80PLUS Titanium-certified power supplies that lower server power requirements and reduce power waste in your data center. These power supplies provide fast, tool-less hot plug access to server power supplies for greater serviceability.
Funkcijos
Increases power density with 1600W Platinum power supply
Delivers 48V DC input option in the HPE flexible slot power supply form factor