HPE 16GB 2Rx8 PC4-2666V-R Smart Kit
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): 835955-B21
Prekės kodas (MPN): 835955-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 922,74 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE SmartMemory - DDR4 - module - 16 GB - DIMM 288-pin - 2666 MHz / PC4-21300 - registered |
| Product type: | Memory module |
| Capacity: | 16 GB |
| Memory type: | DDR4 SDRAM - DIMM 288-pin |
| Upgrade type: | System specific |
| Data integrity check: | ECC |
| Speed: | 2666 MHz (PC4-21300) |
| Latency timings: | CL19 (19-19-19) |
| Features: | Dual rank, registered |
| Voltage: | 1.2 V |
| Oem manufacturer equivalent part: | HP 835955-B21 |
| Designed for: | Nimble Storage dHCI Large Solution with HPE ProLiant DL380 Gen10, Medium Solution with HPE ProLiant DL360 |
Aprašymas HPE DDR4 SmartMemory delivers on great performance, reliability, and efficiency. Their large selection of server memory solutions provides the compatibility, capacity and bandwidth you need to productively manage your expanding workload with the HPE ProLiant Gen9 and Gen10 server, Apollo Family, Synergy and Blade Systems. The quality and reliability of DRAM are more important now than ever, as data center trends such as server virtualization, cloud computing, the use of large database applications, have all increased the need for higher-capacity memory with greater uptime. HPE SmartMemory goes through rigorous qualification and testing processes that unlock extended memory performance features available only with Hewlett Packard Enterprise Gen9 and Gen10 servers. This extensive testing ensures that HPE server memory is completely compatible with and optimized for HPE servers. |
| Product description: | HPE SmartMemory - DDR4 - module - 16 GB - DIMM 288-pin - 2666 MHz / PC4-21300 - registered |
| Product type: | Memory module |
| Capacity: | 16 GB |
| Memory type: | DDR4 SDRAM - DIMM 288-pin |
| Upgrade type: | System specific |
| Data integrity check: | ECC |
| Speed: | 2666 MHz (PC4-21300) |
| Latency timings: | CL19 (19-19-19) |
| Features: | Dual rank, registered |
| Voltage: | 1.2 V |
| Oem manufacturer equivalent part: | HP 835955-B21 |
| Designed for: | Nimble Storage dHCI Large Solution with HPE ProLiant DL380 Gen10, Medium Solution with HPE ProLiant DL360 |
Aprašymas
HPE DDR4 SmartMemory delivers on great performance, reliability, and efficiency. Their large selection of server memory solutions provides the compatibility, capacity and bandwidth you need to productively manage your expanding workload with the HPE ProLiant Gen9 and Gen10 server, Apollo Family, Synergy and Blade Systems. The quality and reliability of DRAM are more important now than ever, as data center trends such as server virtualization, cloud computing, the use of large database applications, have all increased the need for higher-capacity memory with greater uptime.
HPE SmartMemory goes through rigorous qualification and testing processes that unlock extended memory performance features available only with Hewlett Packard Enterprise Gen9 and Gen10 servers. This extensive testing ensures that HPE server memory is completely compatible with and optimized for HPE servers.