HPE 16GB 2Rx8 PC4-2666V-E STND Kit
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): 879507-B21
Prekės kodas (MPN): 879507-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 584,70 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE Standard Memory - DDR4 - module - 16 GB - DIMM 288-pin - 2666 MHz / PC4-21300 - unbuffered |
| Product type: | Memory module |
| Capacity: | 16 GB |
| Memory type: | DDR4 SDRAM - DIMM 288-pin |
| Upgrade type: | System specific |
| Data integrity check: | ECC |
| Speed: | 2666 MHz (PC4-21300) |
| Latency timings: | CL19 (19-19-19) |
| Features: | Dual rank, unbuffered |
| Voltage: | 1.2 V |
| Oem manufacturer equivalent part: | HP 879507-B21 |
| Designed for: | ProLiant DL20 Gen10, DL20 Gen10 Entry, DL20 Gen10 Performance, DL20 Gen10 solution, MicroServer Gen10 Plus |
Aprašymas With HPE DDR4 Standard Memory, you don't need to choose between performance and cost efficiency. HPE Standard Memory options are designed to deliver performance, reliability and efficiency at an affordable price. Unlike third-party alternatives, HPE Standard Memory is sourced from the highest-quality DRAMS and undergoes a rigorous testing and authentication process. This extensive testing ensures that it is completely compatible with and optimized for entry-level HPE server platforms to perform to industry-defined specifications. Funkcijos High performance High reliability Increased efficiency |
| Product description: | HPE Standard Memory - DDR4 - module - 16 GB - DIMM 288-pin - 2666 MHz / PC4-21300 - unbuffered |
| Product type: | Memory module |
| Capacity: | 16 GB |
| Memory type: | DDR4 SDRAM - DIMM 288-pin |
| Upgrade type: | System specific |
| Data integrity check: | ECC |
| Speed: | 2666 MHz (PC4-21300) |
| Latency timings: | CL19 (19-19-19) |
| Features: | Dual rank, unbuffered |
| Voltage: | 1.2 V |
| Oem manufacturer equivalent part: | HP 879507-B21 |
| Designed for: | ProLiant DL20 Gen10, DL20 Gen10 Entry, DL20 Gen10 Performance, DL20 Gen10 solution, MicroServer Gen10 Plus |
Aprašymas
With HPE DDR4 Standard Memory, you don't need to choose between performance and cost efficiency. HPE Standard Memory options are designed to deliver performance, reliability and efficiency at an affordable price. Unlike third-party alternatives, HPE Standard Memory is sourced from the highest-quality DRAMS and undergoes a rigorous testing and authentication process. This extensive testing ensures that it is completely compatible with and optimized for entry-level HPE server platforms to perform to industry-defined specifications.
Funkcijos
High performance
High reliability
Increased efficiency