HPE 16GB 1Rx8 PC5-4800B-R Smart Kit
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): P43322-B21
Prekės kodas (MPN): P43322-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 10611,44 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE SmartMemory - DDR5 - module - 16 GB - DIMM 288-pin - 4800 MHz / PC5-38400 - registered |
| Product type: | Memory module |
| Capacity: | 16 GB |
| Memory type: | DDR5 SDRAM - DIMM 288-pin |
| Upgrade type: | System specific |
| Data integrity check: | ECC |
| Speed: | 4800 MHz (PC5-38400) |
| Latency timings: | CL40 (40-39-39) |
| Features: | Single rank, registered |
| Voltage: | 1.1 V |
| Oem manufacturer equivalent part: | HPE P43322-B21 |
Aprašymas Has your server been configured with the memory it needs to perform as its role expands over time? HPE DDR5 Smart Memory is designed for small to large enterprise customers with a significant need for performance and capacity, along with a desire to manage total cost of ownership. HPE DDR5 Smart Memory enables total server memory optimization, runs at top throughput speed, and is among the most power-efficient memory available. In addition to performance and efficiency, HPE DDR5 Smart Memory also delivers on reliability. Now more than ever, DRAM quality is critical, as data center trends such as server virtualization, cloud computing, and the use of large database applications have increased the need for higher-capacity memory with greater up-time. HPE DDR5 Smart Memory undergoes rigorous qualification and testing processes that unlock memory performance features available only with HPE servers. Funkcijos High performance High reliability |
| Product description: | HPE SmartMemory - DDR5 - module - 16 GB - DIMM 288-pin - 4800 MHz / PC5-38400 - registered |
| Product type: | Memory module |
| Capacity: | 16 GB |
| Memory type: | DDR5 SDRAM - DIMM 288-pin |
| Upgrade type: | System specific |
| Data integrity check: | ECC |
| Speed: | 4800 MHz (PC5-38400) |
| Latency timings: | CL40 (40-39-39) |
| Features: | Single rank, registered |
| Voltage: | 1.1 V |
| Oem manufacturer equivalent part: | HPE P43322-B21 |
Aprašymas
Has your server been configured with the memory it needs to perform as its role expands over time?
HPE DDR5 Smart Memory is designed for small to large enterprise customers with a significant need for performance and capacity, along with a desire to manage total cost of ownership. HPE DDR5 Smart Memory enables total server memory optimization, runs at top throughput speed, and is among the most power-efficient memory available. In addition to performance and efficiency, HPE DDR5 Smart Memory also delivers on reliability. Now more than ever, DRAM quality is critical, as data center trends such as server virtualization, cloud computing, and the use of large database applications have increased the need for higher-capacity memory with greater up-time. HPE DDR5 Smart Memory undergoes rigorous qualification and testing processes that unlock memory performance features available only with HPE servers.
Funkcijos
High performance
High reliability