HPE 16GB 1Rx4 PC4-2933Y-R Smart Kit
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): P00920-B21
Prekės kodas (MPN): P00920-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 2 vnt. 1-5 d.d. 2 / - vnt. | 239,35 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE SmartMemory - DDR4 - module - 16 GB - DIMM 288-pin - 2933 MHz / PC4-23400 - registered |
| Product type: | Memory module |
| Capacity: | 16 GB |
| Memory type: | DDR4 SDRAM - DIMM 288-pin |
| Upgrade type: | System specific |
| Data integrity check: | ECC |
| Speed: | 2933 MHz (PC4-23400) |
| Latency timings: | CL21 (21-21-21) |
| Features: | Single rank, registered |
| Voltage: | 1.2 V |
| Oem manufacturer equivalent part: | HPE P00920-B21 |
| Designed for: | Nimble Storage dHCI Large Solution with HPE ProLiant DL380 Gen10, Medium Solution with HPE ProLiant DL360 |
Aprašymas HPE DDR4 SmartMemory delivers great performance, reliability, and efficiency. As workloads grow and data center trends such as server virtualization, cloud computing, and the use of large database applications increases the need for higher-capacity memory with greater uptime, the quality and reliability of DRAM become ever more important. |
| Product description: | HPE SmartMemory - DDR4 - module - 16 GB - DIMM 288-pin - 2933 MHz / PC4-23400 - registered |
| Product type: | Memory module |
| Capacity: | 16 GB |
| Memory type: | DDR4 SDRAM - DIMM 288-pin |
| Upgrade type: | System specific |
| Data integrity check: | ECC |
| Speed: | 2933 MHz (PC4-23400) |
| Latency timings: | CL21 (21-21-21) |
| Features: | Single rank, registered |
| Voltage: | 1.2 V |
| Oem manufacturer equivalent part: | HPE P00920-B21 |
| Designed for: | Nimble Storage dHCI Large Solution with HPE ProLiant DL380 Gen10, Medium Solution with HPE ProLiant DL360 |
Aprašymas
HPE DDR4 SmartMemory delivers great performance, reliability, and efficiency. As workloads grow and data center trends such as server virtualization, cloud computing, and the use of large database applications increases the need for higher-capacity memory with greater uptime, the quality and reliability of DRAM become ever more important.