HPE 16GB 1Rx4 PC4-2666V-R Smart Kit
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): 815098-B21
Prekės kodas (MPN): 815098-B21
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 877,06 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE SmartMemory - DDR4 - module - 16 GB - DIMM 288-pin - 2666 MHz / PC4-21300 - registered |
| Product type: | Memory module |
| Capacity: | 16 GB |
| Memory type: | DDR4 SDRAM - DIMM 288-pin |
| Upgrade type: | System specific |
| Data integrity check: | ECC |
| Speed: | 2666 MHz (PC4-21300) |
| Latency timings: | CL19 (19-19-19) |
| Features: | Single rank, registered |
| Voltage: | 1.2 V |
| Oem manufacturer equivalent part: | HP 815098-B21, HP 850880-001 |
| Designed for: | Nimble Storage dHCI Large Solution with HPE ProLiant DL380 Gen10, Medium Solution with HPE ProLiant DL360 |
Aprašymas HPE DDR4 SmartMemory delivers great performance, reliability, and efficiency. The quality and reliability of DRAM are more important now than ever, as data center trends such as server virtualization, cloud computing, the use of large database applications, have all increased the need for higher-capacity memory with greater uptime. |
| Product description: | HPE SmartMemory - DDR4 - module - 16 GB - DIMM 288-pin - 2666 MHz / PC4-21300 - registered |
| Product type: | Memory module |
| Capacity: | 16 GB |
| Memory type: | DDR4 SDRAM - DIMM 288-pin |
| Upgrade type: | System specific |
| Data integrity check: | ECC |
| Speed: | 2666 MHz (PC4-21300) |
| Latency timings: | CL19 (19-19-19) |
| Features: | Single rank, registered |
| Voltage: | 1.2 V |
| Oem manufacturer equivalent part: | HP 815098-B21, HP 850880-001 |
| Designed for: | Nimble Storage dHCI Large Solution with HPE ProLiant DL380 Gen10, Medium Solution with HPE ProLiant DL360 |
Aprašymas
HPE DDR4 SmartMemory delivers great performance, reliability, and efficiency. The quality and reliability of DRAM are more important now than ever, as data center trends such as server virtualization, cloud computing, the use of large database applications, have all increased the need for higher-capacity memory with greater uptime.