HPE 1420 24G 2SFP Switch Europe - Englis
Gamintojas: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
Prekės kodas (MPN): JH017A#ABB
Prekės kodas (MPN): JH017A#ABB
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 364,87 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HPE 1420-24G-2SFP Switch - switch - 24 ports - unmanaged - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 24 ports - unmanaged |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 + 2 x 1 Gigabit Ethernet SFP+ |
| Performance: | Throughput (64-byte packet size): up to 38.7 Mpps Switching capacity: |
| Mac address table size: | 8192 entries |
| Jumbo frame support: | 9216 bytes |
| Features: | Flow control, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), half duplex mode, full duplex mode, QoS, fan |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 17.3 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 2.2 kg |
| Localisation: | English / Europe |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The HPE 1420 switch series consists of unmanaged Gigabit Ethernet switches, for small businesses and others looking for plug-and-play basic Layer 2 connectivity for their network. Funkcijos High-performance, cost-effective and easy to deploy Automated features for hands-off operation |
| Product description: | HPE 1420-24G-2SFP Switch - switch - 24 ports - unmanaged - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 24 ports - unmanaged |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 + 2 x 1 Gigabit Ethernet SFP+ |
| Performance: | Throughput (64-byte packet size): up to 38.7 Mpps Switching capacity: |
| Mac address table size: | 8192 entries |
| Jumbo frame support: | 9216 bytes |
| Features: | Flow control, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), half duplex mode, full duplex mode, QoS, fan |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 17.3 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 2.2 kg |
| Localisation: | English / Europe |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The HPE 1420 switch series consists of unmanaged Gigabit Ethernet switches, for small businesses and others looking for plug-and-play basic Layer 2 connectivity for their network.
Funkcijos
High-performance, cost-effective and easy to deploy
Automated features for hands-off operation