HP ZBook Ultra G1a AI 14 - Ryzen AI MAX PRO 390, 64GB, 1TB SSD, 14 3K 400-nit 120Hz OLED Touch BrightView, 5MP IR cam, FPR, US backlit keyboard, Win 11 Pro, 3 years
Gamintojas: HP
Prekės kodas (MPN): A3ZN8ET#ABB
Prekės kodas (MPN): A3ZN8ET#ABB
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S3 | - / - | 6413,77 € | |
| S2 | - / - | 6350,85 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Productpicture1: | https://www.tdbaltic.ee/images/products/HP/A3ZN8ET%23ABB_2.jpg |
| Productpicture5: | https://www.tdbaltic.ee/images/products/HP/A3ZN8ET%23ABB_6.jpg |
| Productpicture6: | https://www.tdbaltic.ee/images/products/HP/A3ZN8ET%23ABB_7.jpg |
| Productpicture7: | https://www.tdbaltic.ee/images/products/HP/A3ZN8ET%23ABB_8.jpg |
| Productpicture8: | https://www.tdbaltic.ee/images/products/HP/A3ZN8ET%23ABB_9.jpg |
| Producthighlights: |
|
| Colourname: | Meteor silver |
| Producttype: | Mobile workstation |
| Productcolour: | Silver |
| Formfactor: | Clamshell |
| Marketpositioning: | Performance |
| Introductionyear: | 2025 |
| Originalbrandname: | HP |
| Displaydiagonal: | 35.6 cm (14") |
| Displayresolution: | 2880 x 1800 pixels |
| Touchscreen: | Yes |
| Hdtype: | 2.8K |
| Paneltype: | IPS |
| Antiglarescreen: | Yes |
| Displaybrightness: | 400 cd/m² |
| Displaydiagonalmetric: | 35.6 cm |
| Rgbcolourspace: | DCI-P3 |
| Colourgamut: | 100% |
| Processormanufacturer: | AMD |
| Processorfamily: | AMD Ryzen AI Max PRO |
| Processorgeneration: | AMD Ryzen AI Max 300 Series |
| Processormodel: | 390 |
| Processorcores: | 12 |
| Processorthreads: | 24 |
| Processorboostfrequency: | 5 GHz |
| Processorcache: | 64 MB |
| Processorcachetype: | L3 |
| Internalmemory: | 64 GB |
| Internalmemorytype: | LPDDR5x-SDRAM |
| Memoryclockspeed: | 8533 MHz |
| Memoryformfactor: | On-board |
| Maximuminternalmemory: | 64 GB |
| Nonecc: | Yes |
| Totalstoragecapacity: | 1 TB |
| Storagemedia: | SSD |
| Totalssdscapacity: | 1 TB |
| Numberofssdsinstalled: | 1 |
| Ssdcapacity: | 1 TB |
| Ssdmemorytype: | TLC |
| Ssdinterface: | PCI Express 4.0 |
| Nvme: | Yes |
| Opticaldrivetype: | No |
| Discretegraphicscardmodel: | Not available |
| Onboardgraphicscard: | Yes |
| Onboardgpumanufacturer: | AMD |
| Discretegraphicscard: | No |
| Onboardgraphicscardfamily: | AMD Radeon |
| Onboardgraphicscardmodel: | AMD Radeon 8050S |
| Builtinspeakers: | Yes |
| Numberofbuiltinspeakers: | 4 |
| Frontcamera: | Yes |
| Topwifistandard: | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Wifistandards: | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Mobilenetworkconnection: | No |
| Antennatype: | 2x2 |
| Wlancontrollermodel: | MediaTek MT7925 |
| Wlancontrollermanufacturer: | MediaTek |
| Bluetooth: | Yes |
| Bluetoothversion: | 5.4 |
| Hdmiportsquantity: | 1 |
| Hdmiversion: | 2.1 |
| Thunderbolt4portsquantity: | 2 |
| Comboheadphonemicport: | Yes |
| Usbtypecdisplayportalternatemo: | Yes |
| Keyboardspecialfeatures: | Roiskesuojattu |
| Pointingdevice: | Clickpad |
| Numerickeypad: | Yes |
| Keyboardbacklit: | Yes |
| Spillresistantkeyboard: | Yes |
| Inputdevicemodel: | HP Premium Keyboard |
| Operatingsysteminstalled: | Windows 11 Pro |
| Batterytechnology: | Lithium Polymer (LiPo) |
| Numberofbatterycells: | 4 |
| Batterycapacity: | 74.5 Wh |
| Acadapterpower: | 140 W |
| Acadapterfrequency: | 50 - 60 Hz |
| Acadapterinputvoltage: | 100 - 240 V |
| Usbtypecchargingport: | Yes |
| Usbpowerdeliveryusbpd: | Yes |
| Passwordprotection: | Yes |
| Passwordprotectiontype: | BIOS, Power on, User |
| Width: | 312.2 mm |
| Depth: | 214.6 mm |
| Height: | 18.1 mm |
| Warranty: | 36 months |
| Localization: | US English |
| Productcondition: | Original |
| Manufdatasheet: | https://www.tdbaltic.ee/leaflets/HP/A3ZN8ET%23ABB.pdf |
Aprašymas The HP ZBook Ultra G1a Mobile Workstation is designed for professionals requiring reliable performance and versatility. With its 14-inch widescreen display, it delivers vibrant visuals with a brightness of 400 cd/m2. The device is equipped with audio features, including four stereo speakers and Poly Studio for sound quality. The built-in 5 megapixel webcam includes a privacy shutter and IR camera for enhanced security. Equipped with an SSD featuring NVM Express (NVMe) technology, the HP ZBook Ultra ensures fast data access and streamlined operations. The keyboard is designed for comfort and efficiency, featuring a backlit layout along with a glass multi-touch ClickPad that supports gesture functions. Connectivity is enhanced through multiple USB 3.2 Gen 2 and USB-C ports, providing options for integration with other devices. Funkcijos 14-inch widescreen display with 400 cd/m2 brightness Built-in 5 megapixel webcam with privacy shutter SSD with NVM Express for quicker data access Backlit keyboard with multi-touch ClickPad Multiple USB 3.2 Gen 2 and USB-C ports for versatile connectivity |
Aprašymas
The HP ZBook Ultra G1a Mobile Workstation is designed for professionals requiring reliable performance and versatility. With its 14-inch widescreen display, it delivers vibrant visuals with a brightness of 400 cd/m2. The device is equipped with audio features, including four stereo speakers and Poly Studio for sound quality. The built-in 5 megapixel webcam includes a privacy shutter and IR camera for enhanced security.
Equipped with an SSD featuring NVM Express (NVMe) technology, the HP ZBook Ultra ensures fast data access and streamlined operations. The keyboard is designed for comfort and efficiency, featuring a backlit layout along with a glass multi-touch ClickPad that supports gesture functions. Connectivity is enhanced through multiple USB 3.2 Gen 2 and USB-C ports, providing options for integration with other devices.
Funkcijos
14-inch widescreen display with 400 cd/m2 brightness
Built-in 5 megapixel webcam with privacy shutter
SSD with NVM Express for quicker data access
Backlit keyboard with multi-touch ClickPad
Multiple USB 3.2 Gen 2 and USB-C ports for versatile connectivity