HP ZBook Fury G1i Mobile Workstation 18 - Ultra 9-285HX, 64GB, 2TB SSD, RTX PRO 5000 Blackwell 24GB, 18 WQXGA 500-nit 165Hz AG, 5MP IR cam, WWAN-ready, Smartcard, FPR, US backlit keyboard, 99Wh, Win 11 Pro, 3 years
Gamintojas: HP
Prekės kodas (MPN): 98L66ET#ABB
Prekės kodas (MPN): 98L66ET#ABB
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S3 | - / - | 13080,39 € | |
| S2 | - / - | 12833,92 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Productpicture1: | https://www.tdbaltic.ee/images/products/HP/98L66ET%23ABB_2.jpg |
| Productpicture5: | https://www.tdbaltic.ee/images/products/HP/98L66ET%23ABB_6.jpg |
| Productpicture6: | https://www.tdbaltic.ee/images/products/HP/98L66ET%23ABB_7.jpg |
| Productpicture7: | https://www.tdbaltic.ee/images/products/HP/98L66ET%23ABB_8.jpg |
| Productpicture8: | https://www.tdbaltic.ee/images/products/HP/98L66ET%23ABB_9.jpg |
| Producthighlights: |
|
| Colourname: | Meteor silver |
| Producttype: | Mobile workstation |
| Productcolour: | Silver |
| Formfactor: | Clamshell |
| Marketpositioning: | Performance |
| Originalbrandname: | HP |
| Displaydiagonal: | 45.7 cm (18") |
| Displayresolution: | 2560 x 1600 pixels |
| Touchscreen: | No |
| Hdtype: | WQXGA |
| Paneltype: | IPS |
| Displaybrightness: | 500 cd/m² |
| Displaydiagonalmetric: | 45.7 cm |
| Rgbcolourspace: | DCI-P3 |
| Colourgamut: | 100% |
| Processormanufacturer: | Intel |
| Processorfamily: | Intel Core Ultra 9 |
| Processorgeneration: | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Processormodel: | 285HX |
| Processorcores: | 24 |
| Processorthreads: | 24 |
| Processorboostfrequency: | 5.5 GHz |
| Performancecores: | 8 |
| Efficientcores: | 16 |
| Performancecoremaxturbofrequen: | 5.5 GHz |
| Efficientcoremaxturbofrequency: | 4.6 GHz |
| Processorcache: | 40 MB |
| Processorcachetype: | L2 |
| Processorbasepower: | 55 W |
| Maximumturbopower: | 160 W |
| Internalmemory: | 64 GB |
| Internalmemorytype: | DDR5-SDRAM |
| Memoryclockspeed: | 5600 MHz |
| Memoryformfactor: | SO-DIMM |
| Totalstoragecapacity: | 2 TB |
| Storagemedia: | SSD |
| Totalssdscapacity: | 2 TB |
| Numberofssdsinstalled: | 1 |
| Ssdcapacity: | 2 TB |
| Ssdinterface: | PCI Express |
| Nvme: | Yes |
| Opticaldrivetype: | No |
| Discretegraphicscardmodel: | NVIDIA RTX PRO 5000 Blackwell |
| Onboardgraphicscard: | Yes |
| Onboardgpumanufacturer: | Intel |
| Discretegraphicscard: | Yes |
| Onboardgraphicscardfamily: | Intel Graphics |
| Onboardgraphicscardmodel: | Intel Graphics |
| Builtinspeakers: | Yes |
| Numberofbuiltinspeakers: | 4 |
| Frontcamera: | Yes |
| Topwifistandard: | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Wifistandards: | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Mobilenetworkconnection: | No |
| Antennatype: | 2x2 |
| Wlancontrollermodel: | Intel Wi-Fi 7 BE200 |
| Wlancontrollermanufacturer: | Intel |
| Ethernetlan: | Yes |
| Bluetooth: | Yes |
| Bluetoothversion: | 5.4 |
| Hdmiportsquantity: | 1 |
| Hdmiversion: | 2.1 |
| Thunderbolt4portsquantity: | 1 |
| Comboheadphonemicport: | Yes |
| Usbtypecdisplayportalternatemo: | Yes |
| Pointingdevice: | Touchpad |
| Numerickeypad: | Yes |
| Keyboardbacklit: | Yes |
| Spillresistantkeyboard: | Yes |
| Inputdevicemodel: | HP Premium Keyboard |
| Operatingsysteminstalled: | Windows 11 Pro |
| Batterytechnology: | Lithium Polymer (LiPo) |
| Numberofbatterycells: | 8 |
| Batterycapacity: | 99 Wh |
| Acadapterpower: | 330 W |
| Acadapterfrequency: | 50 - 60 Hz |
| Acadapterinputvoltage: | 100 - 240 V |
| Usbtypecchargingport: | Yes |
| Usbpowerdeliveryusbpd: | Yes |
| Passwordprotection: | Yes |
| Passwordprotectiontype: | BIOS, Power on |
| Width: | 403 mm |
| Depth: | 289 mm |
| Height: | 27 mm |
| Warranty: | 36 months |
| Localization: | US English |
| Productcondition: | Original |
| Manufdatasheet: | https://www.tdbaltic.ee/leaflets/HP/98L66ET%23ABB.pdf |
Aprašymas The HP ZBook Fury 18 G1i Mobile Workstation delivers performance for professionals who require computing power and advanced features. With its 18-inch display, boasting a native resolution of 2560 x 1600 and a maximum refresh rate of 165 Hz, users can experience sharp visuals and responsiveness for demanding tasks. The workstation is equipped with Intel Core Ultra 9 processor, offering 24 cores and a maximum turbo speed of 2.8 GHz, enabling effective multitasking and handling of resource-intensive applications. Equipped with 64 GB of DDR4 RAM and a 1 TB PCIe SSD, this mobile workstation ensures ample storage and speedy data access for large files. A range of connectivity options, including USB-C with power delivery, HDMI, and Gigabit Ethernet, provides flexibility for various peripherals and networking needs. The HP ZBook Fury also features strong security options, such as a fingerprint reader and HP Tamper Lock, ensuring that sensitive data remains protected in any environment. Funkcijos 18-inch display with a resolution of 2560 x 1600 for image clarity Intel Core Ultra 9 processor with 24 cores for performance computing 64 GB of DDR4 RAM and 1 TB PCIe SSD for efficient multitasking and storage Comprehensive connectivity options, including USB-C, HDMI, and Gigabit Ethernet Strong security features such as fingerprint reader and HP Tamper Lock |
Aprašymas
The HP ZBook Fury 18 G1i Mobile Workstation delivers performance for professionals who require computing power and advanced features. With its 18-inch display, boasting a native resolution of 2560 x 1600 and a maximum refresh rate of 165 Hz, users can experience sharp visuals and responsiveness for demanding tasks. The workstation is equipped with Intel Core Ultra 9 processor, offering 24 cores and a maximum turbo speed of 2.8 GHz, enabling effective multitasking and handling of resource-intensive applications.
Equipped with 64 GB of DDR4 RAM and a 1 TB PCIe SSD, this mobile workstation ensures ample storage and speedy data access for large files. A range of connectivity options, including USB-C with power delivery, HDMI, and Gigabit Ethernet, provides flexibility for various peripherals and networking needs. The HP ZBook Fury also features strong security options, such as a fingerprint reader and HP Tamper Lock, ensuring that sensitive data remains protected in any environment.
Funkcijos
18-inch display with a resolution of 2560 x 1600 for image clarity
Intel Core Ultra 9 processor with 24 cores for performance computing
64 GB of DDR4 RAM and 1 TB PCIe SSD for efficient multitasking and storage
Comprehensive connectivity options, including USB-C, HDMI, and Gigabit Ethernet
Strong security features such as fingerprint reader and HP Tamper Lock