HP ZBook Fury G1i Mobile Workstation 16 - Ultra 9-285HX, 64GB, 1TB SSD, RTX PRO 3000 Blackwell 12GB, 16 WQXGA 400-nit 120Hz AG, 5MP IR cam, WWAN-ready, Smartcard, FPR, US backlit keyboard, 99Wh, Win 11 Pro, 3 years
Gamintojas: HP
Prekės kodas (MPN): 98L64ET#ABB
Prekės kodas (MPN): 98L64ET#ABB
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S3 | - / - | 9550,99 € | |
| S2 | - / - | 9370,00 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Productpicture1: | https://www.tdbaltic.ee/images/products/HP/98L64ET%23ABB_2.jpg |
| Productpicture5: | https://www.tdbaltic.ee/images/products/HP/98L64ET%23ABB_6.jpg |
| Productpicture6: | https://www.tdbaltic.ee/images/products/HP/98L64ET%23ABB_7.jpg |
| Productpicture7: | https://www.tdbaltic.ee/images/products/HP/98L64ET%23ABB_8.jpg |
| Productpicture8: | https://www.tdbaltic.ee/images/products/HP/98L64ET%23ABB_9.jpg |
| Producthighlights: |
|
| Colourname: | Meteor silver |
| Producttype: | Mobile workstation |
| Productcolour: | Silver |
| Formfactor: | Clamshell |
| Marketpositioning: | Performance |
| Originalbrandname: | HP |
| Displaydiagonal: | 40.6 cm (16") |
| Displayresolution: | 2560 x 1600 pixels |
| Hdtype: | 2.5K |
| Paneltype: | IPS |
| Displaybrightness: | 400 cd/m² |
| Displaydiagonalmetric: | 40.6 cm |
| Rgbcolourspace: | DCI-P3 |
| Colourgamut: | 100% |
| Processormanufacturer: | Intel |
| Processorfamily: | Intel Core Ultra 9 |
| Processorgeneration: | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Processormodel: | 285HX |
| Processorcores: | 24 |
| Processorthreads: | 24 |
| Processorboostfrequency: | 5.5 GHz |
| Performancecores: | 8 |
| Efficientcores: | 16 |
| Performancecoremaxturbofrequen: | 5.5 GHz |
| Efficientcoremaxturbofrequency: | 4.6 GHz |
| Processorcache: | 40 MB |
| Processorcachetype: | L2 |
| Processorbasepower: | 55 W |
| Maximumturbopower: | 160 W |
| Internalmemory: | 64 GB |
| Internalmemorytype: | DDR5-SDRAM |
| Memoryclockspeed: | 5600 MHz |
| Memoryformfactor: | SO-DIMM |
| Nonecc: | Yes |
| Totalstoragecapacity: | 1 TB |
| Storagemedia: | SSD |
| Totalssdscapacity: | 1 TB |
| Numberofssdsinstalled: | 1 |
| Ssdcapacity: | 1 TB |
| Ssdinterface: | PCI Express 4.0 |
| Nvme: | Yes |
| Opticaldrivetype: | No |
| Discretegraphicscardmodel: | NVIDIA RTX PRO 3000 Blackwell |
| Onboardgraphicscard: | Yes |
| Onboardgpumanufacturer: | Intel |
| Discretegraphicscard: | Yes |
| Onboardgraphicscardfamily: | Intel Graphics |
| Onboardgraphicscardmodel: | Intel Graphics |
| Builtinspeakers: | Yes |
| Numberofbuiltinspeakers: | 4 |
| Frontcamera: | Yes |
| Topwifistandard: | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Wifistandards: | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Mobilenetworkconnection: | No |
| Antennatype: | 2x2 |
| Wlancontrollermodel: | Intel Wi-Fi 7 BE200 |
| Wlancontrollermanufacturer: | Intel |
| Ethernetlan: | Yes |
| Bluetooth: | Yes |
| Bluetoothversion: | 5.4 |
| Hdmiportsquantity: | 1 |
| Hdmiversion: | 2.1 |
| Thunderbolt4portsquantity: | 1 |
| Comboheadphonemicport: | Yes |
| Usbtypecdisplayportalternatemo: | Yes |
| Pointingdevice: | Touchpad |
| Numerickeypad: | Yes |
| Keyboardbacklit: | Yes |
| Spillresistantkeyboard: | Yes |
| Inputdevicemodel: | HP Premium Keyboard |
| Operatingsysteminstalled: | Windows 11 Pro |
| Batterytechnology: | Lithium Polymer (LiPo) |
| Numberofbatterycells: | 8 |
| Batterycapacity: | 99 Wh |
| Acadapterpower: | 280 W |
| Acadapterfrequency: | 50 - 60 Hz |
| Acadapterinputvoltage: | 100 - 240 V |
| Usbtypecchargingport: | Yes |
| Usbpowerdeliveryusbpd: | Yes |
| Passwordprotection: | Yes |
| Passwordprotectiontype: | BIOS, Power on |
| Width: | 359 mm |
| Depth: | 249 mm |
| Height: | 27 mm |
| Warranty: | 36 months |
| Localization: | US English |
| Productcondition: | Original |
| Manufdatasheet: | https://www.tdbaltic.ee/leaflets/HP/98L64ET%23ABB.pdf |
Aprašymas The HP ZBook Fury 16 G1i Mobile Workstation provides a solution for professionals demanding performance. Equipped with a 16-inch WUXGA display, it delivers visuals with a 1920 x 1200 resolution and low blue light technology, ensuring comfort during extended use. This workstation harnesses the power of an Intel Core Ultra 9 processor with 24 cores, pushing clock speeds up to 5.5 GHz for dependable multitasking, complemented by 32 GB of DDR5 RAM for efficient processing. With a storage capacity of 1 TB SSD, utilizing PCIe 4.0 technology, users can expect rapid data access and transfer. The machine also features a suite of connectivity options, including USB4, HDMI, and Thunderbolt interfaces, making it adaptable for various peripherals. Enhanced security measures include a fingerprint reader and HP Tamper Lock, reinforcing data protection whether in the office or on the go. This mobile workstation is built for versatility, catering to the needs of professionals in demanding environments. Funkcijos 16-inch WUXGA display with a resolution of 1920 x 1200 Intel Core Ultra 9 processor with 24 cores and max turbo speed up to 5.5 GHz 32 GB DDR5 RAM for seamless multitasking 1 TB SSD for fast data access and storage Advanced security features including fingerprint reader and HP Tamper Lock |
Aprašymas
The HP ZBook Fury 16 G1i Mobile Workstation provides a solution for professionals demanding performance. Equipped with a 16-inch WUXGA display, it delivers visuals with a 1920 x 1200 resolution and low blue light technology, ensuring comfort during extended use. This workstation harnesses the power of an Intel Core Ultra 9 processor with 24 cores, pushing clock speeds up to 5.5 GHz for dependable multitasking, complemented by 32 GB of DDR5 RAM for efficient processing.
With a storage capacity of 1 TB SSD, utilizing PCIe 4.0 technology, users can expect rapid data access and transfer. The machine also features a suite of connectivity options, including USB4, HDMI, and Thunderbolt interfaces, making it adaptable for various peripherals. Enhanced security measures include a fingerprint reader and HP Tamper Lock, reinforcing data protection whether in the office or on the go. This mobile workstation is built for versatility, catering to the needs of professionals in demanding environments.
Funkcijos
16-inch WUXGA display with a resolution of 1920 x 1200
Intel Core Ultra 9 processor with 24 cores and max turbo speed up to 5.5 GHz
32 GB DDR5 RAM for seamless multitasking
1 TB SSD for fast data access and storage
Advanced security features including fingerprint reader and HP Tamper Lock