HP ZBook Fury G1i Mobile Workstation 16 - Ultra 7-265HX, 64GB, 1TB SSD, RTX PRO 2000 Blackwell 8GB, 16 WUXGA 400-nit AG, 5MP IR cam, WWAN-ready, Smartcard, FPR, US backlit keyboard, 99Wh, Win 11 Pro, 3 years
Gamintojas: HP
Prekės kodas (MPN): 98L63ET#ABB
Prekės kodas (MPN): 98L63ET#ABB
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S3 | - / - | 8406,47 € | |
| S2 | 1 vnt. 1-5 d.d. 1 / - vnt. |
8246,88 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Productpicture1: | https://www.tdbaltic.ee/images/products/HP/98L63ET%23ABB_2.jpg |
| Productpicture5: | https://www.tdbaltic.ee/images/products/HP/98L63ET%23ABB_6.jpg |
| Productpicture6: | https://www.tdbaltic.ee/images/products/HP/98L63ET%23ABB_7.jpg |
| Productpicture7: | https://www.tdbaltic.ee/images/products/HP/98L63ET%23ABB_8.jpg |
| Productpicture8: | https://www.tdbaltic.ee/images/products/HP/98L63ET%23ABB_9.jpg |
| Producthighlights: |
|
| Colourname: | Meteor silver |
| Producttype: | Mobile workstation |
| Productcolour: | Silver |
| Formfactor: | Clamshell |
| Marketpositioning: | Performance |
| Originalbrandname: | HP |
| Displaydiagonal: | 40.6 cm (16") |
| Displayresolution: | 1920 x 1200 pixels |
| Touchscreen: | No |
| Hdtype: | WUXGA |
| Paneltype: | IPS |
| Displaybrightness: | 400 cd/m² |
| Displaydiagonalmetric: | 40.6 cm |
| Rgbcolourspace: | sRGB |
| Colourgamut: | 100% |
| Processormanufacturer: | Intel |
| Processorfamily: | Intel Core Ultra 7 |
| Processorgeneration: | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Processormodel: | 265HX |
| Processorcores: | 20 |
| Processorthreads: | 20 |
| Processorboostfrequency: | 5.3 GHz |
| Performancecores: | 8 |
| Efficientcores: | 12 |
| Performancecoremaxturbofrequen: | 5.3 GHz |
| Efficientcoremaxturbofrequency: | 4.6 GHz |
| Processorcache: | 36 MB |
| Processorcachetype: | L2 |
| Processorbasepower: | 55 W |
| Maximumturbopower: | 160 W |
| Internalmemory: | 64 GB |
| Internalmemorytype: | DDR5-SDRAM |
| Memoryclockspeed: | 5600 MHz |
| Memoryformfactor: | SO-DIMM |
| Nonecc: | Yes |
| Totalstoragecapacity: | 1 TB |
| Storagemedia: | SSD |
| Totalssdscapacity: | 1 TB |
| Numberofssdsinstalled: | 1 |
| Ssdcapacity: | 1 TB |
| Ssdinterface: | PCI Express 4.0 |
| Nvme: | Yes |
| Opticaldrivetype: | No |
| Discretegraphicscardmodel: | NVIDIA RTX PRO 2000 Blackwell |
| Onboardgraphicscard: | Yes |
| Onboardgpumanufacturer: | Intel |
| Discretegraphicscard: | Yes |
| Onboardgraphicscardfamily: | Intel Graphics |
| Onboardgraphicscardmodel: | Intel Graphics |
| Builtinspeakers: | Yes |
| Numberofbuiltinspeakers: | 4 |
| Frontcamera: | Yes |
| Topwifistandard: | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Wifistandards: | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Mobilenetworkconnection: | No |
| Antennatype: | 2x2 |
| Wlancontrollermodel: | Intel Wi-Fi 7 BE200 |
| Wlancontrollermanufacturer: | Intel |
| Ethernetlan: | Yes |
| Bluetooth: | Yes |
| Bluetoothversion: | 5.4 |
| Hdmiportsquantity: | 1 |
| Hdmiversion: | 2.1 |
| Thunderbolt4portsquantity: | 1 |
| Comboheadphonemicport: | Yes |
| Usbtypecdisplayportalternatemo: | Yes |
| Pointingdevice: | Touchpad |
| Numerickeypad: | Yes |
| Keyboardbacklit: | Yes |
| Spillresistantkeyboard: | Yes |
| Inputdevicemodel: | HP Premium Keyboard |
| Operatingsysteminstalled: | Windows 11 Pro |
| Batterytechnology: | Lithium Polymer (LiPo) |
| Numberofbatterycells: | 8 |
| Batterycapacity: | 99 Wh |
| Acadapterpower: | 200 W |
| Acadapterfrequency: | 50 - 60 Hz |
| Acadapterinputvoltage: | 100 - 240 V |
| Usbtypecchargingport: | Yes |
| Usbpowerdeliveryusbpd: | Yes |
| Passwordprotection: | Yes |
| Passwordprotectiontype: | BIOS, Power on |
| Width: | 359 mm |
| Depth: | 249 mm |
| Height: | 27 mm |
| Warranty: | 36 months |
| Localization: | US English |
| Productcondition: | Original |
| Manufdatasheet: | https://www.tdbaltic.ee/leaflets/HP/98L63ET%23ABB.pdf |
Aprašymas The HP ZBook Fury 16 G1i Mobile Workstation is designed to deliver performance and versatility for demanding applications. Featuring a 16-inch IPS LED display, it ensures vibrant visuals and wide viewing angles, making it ideal for creative professionals and engineers. The workstation is equipped with a 20-core Intel Core Ultra 7 processor, paired with DDR5 SDRAM to enhance multitasking capabilities, enabling seamless content creation and data analysis. With advanced connectivity options including HDMI and USB-C with Power Delivery, this mobile workstation offers flexibility in connecting to various devices. The inclusion of an IR camera and AI camera enhances security and video conferencing capabilities. Coupled with features like a spill-resistant keyboard and HP Fast Charge, the HP ZBook Fury is tailored for professionals who require robustness and efficiency in their workflow, whether in the office or on-the-go. Funkcijos 16-inch IPS LED display for vibrant image clarity Equipped with Intel Core Ultra 7 processor for powerful performance Spill-resistant keyboard designed for durability Advanced connectivity with HDMI and USB-C features Integrated IR and AI cameras for enhanced security and video quality |
Aprašymas
The HP ZBook Fury 16 G1i Mobile Workstation is designed to deliver performance and versatility for demanding applications. Featuring a 16-inch IPS LED display, it ensures vibrant visuals and wide viewing angles, making it ideal for creative professionals and engineers. The workstation is equipped with a 20-core Intel Core Ultra 7 processor, paired with DDR5 SDRAM to enhance multitasking capabilities, enabling seamless content creation and data analysis.
With advanced connectivity options including HDMI and USB-C with Power Delivery, this mobile workstation offers flexibility in connecting to various devices. The inclusion of an IR camera and AI camera enhances security and video conferencing capabilities. Coupled with features like a spill-resistant keyboard and HP Fast Charge, the HP ZBook Fury is tailored for professionals who require robustness and efficiency in their workflow, whether in the office or on-the-go.
Funkcijos
16-inch IPS LED display for vibrant image clarity
Equipped with Intel Core Ultra 7 processor for powerful performance
Spill-resistant keyboard designed for durability
Advanced connectivity with HDMI and USB-C features
Integrated IR and AI cameras for enhanced security and video quality