HP ZBook 17 G4 i7-7820HQ 17.3 16GB/1T PC
Gamintojas: HP INC.
Prekės kodas (MPN): 1RQ80EA#ABB
Prekės kodas (MPN): 1RQ80EA#ABB
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 5157,27 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HP ZBook 17 G4 Mobile Workstation - 17.3" - Core i7 7820HQ - 16 GB RAM - 256 GB SSD + 1 TB HDD - Intl |
| Product type: | Mobile workstation |
| Operating system: | Win 10 Pro 64-bit - English |
| Processor: | Intel Core i7 (7th Gen) 7820HQ / 2.9 GHz (3.9 GHz) / 8 MB Cache |
| Memory: | 16 GB DDR4 (2 x 8 GB) |
| Storage: | 256 GB SSD - HP Z Turbo Drive G2, TLC + 1 TB HDD / 7200 rpm |
| Display: | 17.3" LED backlight 1920 x 1080 / Full HD |
| Graphics: | NVIDIA Quadro P3000 / Intel HD Graphics 630 |
| Video memory: | 6 GB GDDR5 SDRAM |
| Input device: | Keyboard, touchpad, pointing stick |
| Keyboard: | International English |
| Keyboard backlight: | Yes |
| Numeric keypad: | Yes |
| Integrated webcam: | Yes |
| Networking: | 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2, Gigabit Ethernet |
| Battery: | 6-cell |
| Security: | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingerprint reader, smart card reader |
| Colour: | Space Silver |
| Dimensions (wxdxh): | 42 cm x 28 cm x 3.3 cm |
| Weight: | 3.14 kg |
| Localisation: | Language: English / region: Europe |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years |
Aprašymas HP built desktop workstation power, performance and expandability into a device designed for the road. Made for mobile creative and design professionals with the most demanding projects, where compromise is simply not an option. This powerful mobile workstation is designed for demanding workloads. Confidently take on your workday with the durable & reliable HP ZBook 17. With 120,000 hours of testing and 30 years of HP Z DNA this is where the fusion of innovation, performance & reliability meet. Be productive in any situation. Powerful security, collaboration, and connectivity features from HP help you power through your day on the HP ZBook 17. Intel processor brings speed and superior performance to the HP ZBook 17. Experience the dual-fan active cooling system designed to dissipate heat from the powerful NVIDIA graphics cards and Intel processor. Reduce boot up, file transfers and application load times by revolutionizing how your HP ZBook handles large files. Quickly and easily transfer data and connect to devices. This HP ZBook 17 is packed with multiple ports including HDMI 2.0, USB 3.0, and dual Thunderbolt 3 ports. The HP ZBook Dock with Thunderbolt 3 quickly connects and powers your HP ZBook to compatible devices and provides support for dual 4K monitors at native resolutions. When color accuracy is critical, the optional 4K UHD display with HP DreamColor technology provides 8 million color accurate pixels, which means crystal clear, immersive imagery. Get long lasting battery life, and when you need it, recharge quickly with HP Fast Charge. You'll get up 50% battery life in just 30 minutes. The embedded Trusted Platform Module (TPM) and Smart Card Reader can help secure your data, e-mail, and user credentials. Funkcijos Extreme power and expandability No compromise reliability High speed memory Ultra-fast storage Make connections Explore in 4K HP ZBook Dock with Thunderbolt 3 Lightning fast battery Dual fan active cooling Help secure critical data |
| Product description: | HP ZBook 17 G4 Mobile Workstation - 17.3" - Core i7 7820HQ - 16 GB RAM - 256 GB SSD + 1 TB HDD - Intl |
| Product type: | Mobile workstation |
| Operating system: | Win 10 Pro 64-bit - English |
| Processor: | Intel Core i7 (7th Gen) 7820HQ / 2.9 GHz (3.9 GHz) / 8 MB Cache |
| Memory: | 16 GB DDR4 (2 x 8 GB) |
| Storage: | 256 GB SSD - HP Z Turbo Drive G2, TLC + 1 TB HDD / 7200 rpm |
| Display: | 17.3" LED backlight 1920 x 1080 / Full HD |
| Graphics: | NVIDIA Quadro P3000 / Intel HD Graphics 630 |
| Video memory: | 6 GB GDDR5 SDRAM |
| Input device: | Keyboard, touchpad, pointing stick |
| Keyboard: | International English |
| Keyboard backlight: | Yes |
| Numeric keypad: | Yes |
| Integrated webcam: | Yes |
| Networking: | 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2, Gigabit Ethernet |
| Battery: | 6-cell |
| Security: | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingerprint reader, smart card reader |
| Colour: | Space Silver |
| Dimensions (wxdxh): | 42 cm x 28 cm x 3.3 cm |
| Weight: | 3.14 kg |
| Localisation: | Language: English / region: Europe |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years |
Aprašymas
HP built desktop workstation power, performance and expandability into a device designed for the road. Made for mobile creative and design professionals with the most demanding projects, where compromise is simply not an option.
This powerful mobile workstation is designed for demanding workloads. Confidently take on your workday with the durable & reliable HP ZBook 17. With 120,000 hours of testing and 30 years of HP Z DNA this is where the fusion of innovation, performance & reliability meet.
Be productive in any situation. Powerful security, collaboration, and connectivity features from HP help you power through your day on the HP ZBook 17. Intel processor brings speed and superior performance to the HP ZBook 17. Experience the dual-fan active cooling system designed to dissipate heat from the powerful NVIDIA graphics cards and Intel processor.
Reduce boot up, file transfers and application load times by revolutionizing how your HP ZBook handles large files. Quickly and easily transfer data and connect to devices. This HP ZBook 17 is packed with multiple ports including HDMI 2.0, USB 3.0, and dual Thunderbolt 3 ports. The HP ZBook Dock with Thunderbolt 3 quickly connects and powers your HP ZBook to compatible devices and provides support for dual 4K monitors at native resolutions.
When color accuracy is critical, the optional 4K UHD display with HP DreamColor technology provides 8 million color accurate pixels, which means crystal clear, immersive imagery. Get long lasting battery life, and when you need it, recharge quickly with HP Fast Charge. You'll get up 50% battery life in just 30 minutes.
The embedded Trusted Platform Module (TPM) and Smart Card Reader can help secure your data, e-mail, and user credentials.
Funkcijos
Extreme power and expandability
No compromise reliability
High speed memory
Ultra-fast storage
Make connections
Explore in 4K
HP ZBook Dock with Thunderbolt 3
Lightning fast battery
Dual fan active cooling
Help secure critical data