HP ZB 8 G1i 16 U9 285H 16i 64/1TB
Gamintojas: HP INC.
Prekės kodas (MPN): B72T5ET#ABB
Prekės kodas (MPN): B72T5ET#ABB
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 1 vnt. 1-5 d.d. 1 / - vnt. | 5634,30 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HP ZBook 8 G1i Mobile Workstation - 16" - Intel Core Ultra 9 - 285H - vPro - 64 GB RAM - 1 TB SSD - I |
| Product type: | Mobile workstation |
| Operating system: | Win 11 Pro - English |
| Platform technology: | Intel vPro Platform |
| Processor: | Intel Core Ultra 9 (Series 2) - 285H up to 5.4 GHz / 24 MB Cache |
| Neural processor unit (npu): | Intel AI Boost - up to 13 TOPS |
| Memory: | 64 GB DDR5 (2 x 32 GB) |
| Storage: | 1 TB SSD - NVMe, TLC |
| Display: | 16" 2560 x 1600 / 2.5K @ 120 Hz |
| Graphics: | Intel Arc Graphics 140T - up to 77 TOPS |
| Input device: | Keyboard, ClickPad |
| Keyboard: | International English |
| Keyboard backlight: | Yes |
| Numeric keypad: | Yes |
| Integrated webcam: | Yes |
| Microsoft copilot: | Yes |
| Networking: | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4, Ethernet |
| Battery: | 8-cell |
| Features: | HP Tamper Lock |
| Security: | Fingerprint reader |
| Colour: | Meteor silver |
| Dimensions (wxdxh): | 35.9 cm x 25 cm x 1.92 cm |
| Weight: | 1.72 kg |
| Localisation: | Language: English / region: Europe |
| Manufacturer selling program: | HP Smart Buy |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Carbon footprint: | 200 kg carbon emissions |
| Bundled services: | HP 3 years Onsite with Predictive Detection Alerts and Travel for Mobile Workstation |
Aprašymas The HP ZBook 8 G1i Mobile Workstation is designed to empower professionals with its robust performance and reliable features. Equipped with a powerful Intel Core Ultra 9 processor, supporting 16 cores and a turbo speed of up to 5.4 GHz, it efficiently handles demanding tasks. The 24 MB L3 cache memory ensures quick data access, facilitating smoother multitasking. This mobile workstation also features a 5 megapixel webcam for clear video calls and collaboration. The LED widescreen display offers vibrant visuals, ideal for creative work. With advanced networking capabilities, including support for Wi-Fi 7 and Bluetooth 5.4, the HP ZBook 8 ensures seamless connectivity, whether in the office or on-the-go. The durable design includes a spill-resistant keyboard and HP Tamper Lock for added security, making it suitable for professionals who require both performance and peace of mind. Funkcijos Powerful Intel Core Ultra 9 processor with 16 cores 24 MB L3 cache for efficient multitasking 5 megapixel webcam for clear video conferencing Spill-resistant keyboard and HP Tamper Lock for security Wi-Fi 7 and Bluetooth 5.4 for fast connectivity |
| Product description: | HP ZBook 8 G1i Mobile Workstation - 16" - Intel Core Ultra 9 - 285H - vPro - 64 GB RAM - 1 TB SSD - I |
| Product type: | Mobile workstation |
| Operating system: | Win 11 Pro - English |
| Platform technology: | Intel vPro Platform |
| Processor: | Intel Core Ultra 9 (Series 2) - 285H up to 5.4 GHz / 24 MB Cache |
| Neural processor unit (npu): | Intel AI Boost - up to 13 TOPS |
| Memory: | 64 GB DDR5 (2 x 32 GB) |
| Storage: | 1 TB SSD - NVMe, TLC |
| Display: | 16" 2560 x 1600 / 2.5K @ 120 Hz |
| Graphics: | Intel Arc Graphics 140T - up to 77 TOPS |
| Input device: | Keyboard, ClickPad |
| Keyboard: | International English |
| Keyboard backlight: | Yes |
| Numeric keypad: | Yes |
| Integrated webcam: | Yes |
| Microsoft copilot: | Yes |
| Networking: | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4, Ethernet |
| Battery: | 8-cell |
| Features: | HP Tamper Lock |
| Security: | Fingerprint reader |
| Colour: | Meteor silver |
| Dimensions (wxdxh): | 35.9 cm x 25 cm x 1.92 cm |
| Weight: | 1.72 kg |
| Localisation: | Language: English / region: Europe |
| Manufacturer selling program: | HP Smart Buy |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Carbon footprint: | 200 kg carbon emissions |
| Bundled services: | HP 3 years Onsite with Predictive Detection Alerts and Travel for Mobile Workstation |
Aprašymas
The HP ZBook 8 G1i Mobile Workstation is designed to empower professionals with its robust performance and reliable features. Equipped with a powerful Intel Core Ultra 9 processor, supporting 16 cores and a turbo speed of up to 5.4 GHz, it efficiently handles demanding tasks. The 24 MB L3 cache memory ensures quick data access, facilitating smoother multitasking.
This mobile workstation also features a 5 megapixel webcam for clear video calls and collaboration. The LED widescreen display offers vibrant visuals, ideal for creative work. With advanced networking capabilities, including support for Wi-Fi 7 and Bluetooth 5.4, the HP ZBook 8 ensures seamless connectivity, whether in the office or on-the-go. The durable design includes a spill-resistant keyboard and HP Tamper Lock for added security, making it suitable for professionals who require both performance and peace of mind.
Funkcijos
Powerful Intel Core Ultra 9 processor with 16 cores
24 MB L3 cache for efficient multitasking
5 megapixel webcam for clear video conferencing
Spill-resistant keyboard and HP Tamper Lock for security
Wi-Fi 7 and Bluetooth 5.4 for fast connectivity