HP ZB 8 G1a AI 9 HX P 375 14i 64/1TB
Gamintojas: HP INC.
Prekės kodas (MPN): B72T6ET#ABB
Prekės kodas (MPN): B72T6ET#ABB
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 5258,68 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HP ZBook 8 G1as Mobile Workstation - 14" - AMD Ryzen AI 9 HX PRO - 375 - 64 GB RAM - 1 TB SSD - 5G LT |
| Product type: | Mobile workstation |
| Operating system: | Win 11 Pro - English |
| Processor: | AMD Ryzen AI 9 HX PRO 375 up to 5.1 GHz / 24 MB Cache |
| Neural processor unit (npu): | AMD Ryzen AI - up to 55 TOPS |
| Memory: | 64 GB DDR5 (2 x 32 GB) |
| Storage: | 1 TB SSD - NVMe, TLC |
| Display: | 14" WLED touchscreen HP SureView Reflect Gen5 1920 x 1200 / WUXGA @ 60 Hz |
| Graphics: | AMD Radeon 890M |
| Input device: | Keyboard, ClickPad |
| Keyboard: | International English |
| Keyboard backlight: | Yes |
| Integrated webcam: | Yes |
| Microsoft copilot: | Yes |
| Copilot+ pc: | Yes |
| Networking: | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4, Gigabit Ethernet |
| Wireless broadband (wwan): | 5G LTE |
| Service provider: | Service not included |
| Battery: | 3-cell |
| Features: | Ambient light sensor, hall sensor, HP Tamper Lock, colour sensor, thermal sensor, HP Sure Platform |
| Security: | Fingerprint reader, smart card reader |
| Colour: | Meteor silver |
| Dimensions (wxdxh): | 31.56 cm x 22.2 cm x 1.89 cm |
| Weight: | 1.44 kg |
| Localisation: | Language: English / region: Europe |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold, EPEAT Climate+ |
| Carbon footprint: | 230 kg carbon emissions |
| Bundled services: | HP 3 years Onsite with Predictive Detection Alerts and Travel for Mobile Workstation |
Aprašymas The HP ZBook 8 G1as Mobile Workstation combines performance and versatility, designed for professionals who require reliable hardware to tackle demanding tasks. Featuring a 14-inch anti-glare IPS display and powered by the AMD Ryzen AI 9 HX PRO processor with a maximum turbo speed of 5.1 GHz, this workstation is built to handle complex applications with ease. The integrated AMD Radeon 890M graphics processor ensures smooth visuals, making it suitable for graphic design and data analysis work. With 24 MB of L3 cache and quick access NVM Express SSD storage, efficiency and speed are prioritized. Security and connectivity are integral to the design of this mobile workstation. The HP Tamper Lock sensor enhances the device's security, while various ports including USB 3.2 Gen 1 and USB-C with Power Delivery offer seamless connectivity for peripherals. The dual-array digital microphones and poly studio speakers provide audio input and output performance, catering to audio professionals and video conferences alike. This workstation is data science ready, ideal for professionals looking for a robust solution that meets their needs without compromise. Funkcijos AMD Ryzen AI 9 HX PRO processor with 12-core performance 14-inch anti-glare IPS display to reduce reflections Fast NVM Express SSD storage for quick data access Advanced security features including fingerprint reader Comprehensive connectivity options with USB-C and Thunderbolt 4 ports |
| Product description: | HP ZBook 8 G1as Mobile Workstation - 14" - AMD Ryzen AI 9 HX PRO - 375 - 64 GB RAM - 1 TB SSD - 5G LT |
| Product type: | Mobile workstation |
| Operating system: | Win 11 Pro - English |
| Processor: | AMD Ryzen AI 9 HX PRO 375 up to 5.1 GHz / 24 MB Cache |
| Neural processor unit (npu): | AMD Ryzen AI - up to 55 TOPS |
| Memory: | 64 GB DDR5 (2 x 32 GB) |
| Storage: | 1 TB SSD - NVMe, TLC |
| Display: | 14" WLED touchscreen HP SureView Reflect Gen5 1920 x 1200 / WUXGA @ 60 Hz |
| Graphics: | AMD Radeon 890M |
| Input device: | Keyboard, ClickPad |
| Keyboard: | International English |
| Keyboard backlight: | Yes |
| Integrated webcam: | Yes |
| Microsoft copilot: | Yes |
| Copilot+ pc: | Yes |
| Networking: | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4, Gigabit Ethernet |
| Wireless broadband (wwan): | 5G LTE |
| Service provider: | Service not included |
| Battery: | 3-cell |
| Features: | Ambient light sensor, hall sensor, HP Tamper Lock, colour sensor, thermal sensor, HP Sure Platform |
| Security: | Fingerprint reader, smart card reader |
| Colour: | Meteor silver |
| Dimensions (wxdxh): | 31.56 cm x 22.2 cm x 1.89 cm |
| Weight: | 1.44 kg |
| Localisation: | Language: English / region: Europe |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified EPEAT Gold, EPEAT Climate+ |
| Carbon footprint: | 230 kg carbon emissions |
| Bundled services: | HP 3 years Onsite with Predictive Detection Alerts and Travel for Mobile Workstation |
Aprašymas
The HP ZBook 8 G1as Mobile Workstation combines performance and versatility, designed for professionals who require reliable hardware to tackle demanding tasks. Featuring a 14-inch anti-glare IPS display and powered by the AMD Ryzen AI 9 HX PRO processor with a maximum turbo speed of 5.1 GHz, this workstation is built to handle complex applications with ease. The integrated AMD Radeon 890M graphics processor ensures smooth visuals, making it suitable for graphic design and data analysis work. With 24 MB of L3 cache and quick access NVM Express SSD storage, efficiency and speed are prioritized.
Security and connectivity are integral to the design of this mobile workstation. The HP Tamper Lock sensor enhances the device's security, while various ports including USB 3.2 Gen 1 and USB-C with Power Delivery offer seamless connectivity for peripherals. The dual-array digital microphones and poly studio speakers provide audio input and output performance, catering to audio professionals and video conferences alike. This workstation is data science ready, ideal for professionals looking for a robust solution that meets their needs without compromise.
Funkcijos
AMD Ryzen AI 9 HX PRO processor with 12-core performance
14-inch anti-glare IPS display to reduce reflections
Fast NVM Express SSD storage for quick data access
Advanced security features including fingerprint reader
Comprehensive connectivity options with USB-C and Thunderbolt 4 ports