HP Z1 TWR G8 i7-11700 16GB/512 RTX 3070
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): 495C0EA#ABB
Prekės kodas (MPN): 495C0EA#ABB
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 3019,36 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HP Z1 G8 - tower - Core i7 11700 2.5 GHz - vPro - 16 GB - SSD 512 GB - International English |
| Type: | Workstation - tower |
| Platform technology: | Intel vPro Platform |
| Localisation: | Language: English / region: Europe |
| Processor: | 1 x Intel Core i7 (11th Gen) 11700 / 2.5 GHz (, up to 4.9 GHz, (8-core) |
| Processor socket: | FCLGA1200 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 3 |
| Cache memory: | 16 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 16 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 128 GB (max) - DDR4 SDRAM |
| Storage controller: | SATA/NVMe (SATA 6Gb/s / PCIe 4.0 x4 (NVMe)) |
| Hard drive: | SSD 512 GB - PCI Express 3.0 x4 - M.2 2280 - NVM Express (NVMe), HP Value |
| Optical storage: | No optical drive |
| Multi-gpu configuration: | 1 single GPU card / integrated GPU |
| Graphics controller: | PCIe 4.0 x16 - NVIDIA GeForce RTX 3070 / Intel UHD Graphics 750 |
| Video memory: | 8 GB GDDR6 SDRAM |
| Networking: | 1GbE |
| Keyboard: | International English |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Os provided: | Windows 10 Pro 64-bit Edition |
| Software included: | HP Support Assistant, Windows Defender, Microsoft 365 (Trial), HP Secure Erase, HP Setup Integrated OOBE, |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 16.8 cm x 30.8 cm x 37 cm |
| Weight: | 5.95 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site |
Aprašymas Pro-grade performance is now within reach with a desktop built for designing, editing and even gaming. From 2D and 3D CAD to entry VR content creation, gain speed and efficiency across your workflows. Go beyond a commercial PC with a desktop certified for select professional software applications. Funkcijos Performance options for what you do Certified to fly with professional apps Industry-leading security Access the power of your Z1 from anywhere |
| Product description: | HP Z1 G8 - tower - Core i7 11700 2.5 GHz - vPro - 16 GB - SSD 512 GB - International English |
| Type: | Workstation - tower |
| Platform technology: | Intel vPro Platform |
| Localisation: | Language: English / region: Europe |
| Processor: | 1 x Intel Core i7 (11th Gen) 11700 / 2.5 GHz (, up to 4.9 GHz, (8-core) |
| Processor socket: | FCLGA1200 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 3 |
| Cache memory: | 16 MB L3 Cache |
| Cache per processor: | 16 MB |
| Ram: | 16 GB (installed) / 128 GB (max) - DDR4 SDRAM |
| Storage controller: | SATA/NVMe (SATA 6Gb/s / PCIe 4.0 x4 (NVMe)) |
| Hard drive: | SSD 512 GB - PCI Express 3.0 x4 - M.2 2280 - NVM Express (NVMe), HP Value |
| Optical storage: | No optical drive |
| Multi-gpu configuration: | 1 single GPU card / integrated GPU |
| Graphics controller: | PCIe 4.0 x16 - NVIDIA GeForce RTX 3070 / Intel UHD Graphics 750 |
| Video memory: | 8 GB GDDR6 SDRAM |
| Networking: | 1GbE |
| Keyboard: | International English |
| Power: | (50/60 Hz) |
| Os provided: | Windows 10 Pro 64-bit Edition |
| Software included: | HP Support Assistant, Windows Defender, Microsoft 365 (Trial), HP Secure Erase, HP Setup Integrated OOBE, |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 16.8 cm x 30.8 cm x 37 cm |
| Weight: | 5.95 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site |
Aprašymas
Pro-grade performance is now within reach with a desktop built for designing, editing and even gaming. From 2D and 3D CAD to entry VR content creation, gain speed and efficiency across your workflows. Go beyond a commercial PC with a desktop certified for select professional software applications.
Funkcijos
Performance options for what you do
Certified to fly with professional apps
Industry-leading security
Access the power of your Z1 from anywhere