HP Workstation Z6 G4 Xeon Silver 4108
Gamintojas: HP INC.
Prekės kodas (MPN): 2WU45EA#AK6
Prekės kodas (MPN): 2WU45EA#AK6
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 4049,22 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HP Workstation Z6 G4 - tower - Xeon Silver 4108 1.8 GHz - vPro - 32 GB - SSD 256 GB |
| Type: | Workstation - tower |
| Platform technology: | Intel vPro Platform |
| Height (rack units): | 4U |
| Localisation: | Language: English, French, Dutch / region: Europe |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4108 / 1.8 GHz (, up to 3 GHz, (8-core) |
| Processor socket: | FCLGA3647 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2 |
| Cache memory: | 11 MB |
| Cache per processor: | 11 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 384 GB (max) - DDR4 SDRAM - ECC - PC4-21333 |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s) |
| Hard drive: | SSD 256 GB - PCI Express 3.0 x4 - M.2 - HP Z Turbo Drive |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | No graphics |
| Audio output: | Stereo |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Os provided: | Windows 10 Pro for Workstations Plus 64-bit Edition |
| Software included: | HP Remote Graphics Software, HP Performance Advisor, HP Secure Erase |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 16.9 cm x 46.5 cm x 44.5 cm |
| Weight: | 13.1 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site |
Aprašymas No matter what the future holds, you'll have all the performance you need. Ideal for VFX and rendering, this workhorse offers a wide range of processing power and the flexibility to upgrade components over time. |
| Product description: | HP Workstation Z6 G4 - tower - Xeon Silver 4108 1.8 GHz - vPro - 32 GB - SSD 256 GB |
| Type: | Workstation - tower |
| Platform technology: | Intel vPro Platform |
| Height (rack units): | 4U |
| Localisation: | Language: English, French, Dutch / region: Europe |
| Processor: | 1 x Intel Xeon Silver 4108 / 1.8 GHz (, up to 3 GHz, (8-core) |
| Processor socket: | FCLGA3647 Socket |
| Processor main features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2 |
| Cache memory: | 11 MB |
| Cache per processor: | 11 MB |
| Ram: | 32 GB (installed) / 384 GB (max) - DDR4 SDRAM - ECC - PC4-21333 |
| Storage controller: | SATA (SATA 6Gb/s) |
| Hard drive: | SSD 256 GB - PCI Express 3.0 x4 - M.2 - HP Z Turbo Drive |
| Optical storage: | No optical drive |
| Graphics controller: | No graphics |
| Audio output: | Stereo |
| Networking: | 1GbE |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Os provided: | Windows 10 Pro for Workstations Plus 64-bit Edition |
| Software included: | HP Remote Graphics Software, HP Performance Advisor, HP Secure Erase |
| Colour: | Black |
| Dimensions (wxdxh): | 16.9 cm x 46.5 cm x 44.5 cm |
| Weight: | 13.1 kg |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site |
Aprašymas
No matter what the future holds, you'll have all the performance you need. Ideal for VFX and rendering, this workhorse offers a wide range of processing power and the flexibility to upgrade components over time.