HP EB 640 G11 U5 125U 14in 16GB/512GB
Gamintojas: HP INC.
Prekės kodas (MPN): 969D0ET#B1R
Prekės kodas (MPN): 969D0ET#B1R
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 2323,05 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HP EliteBook 640 G11 Notebook - AI Ready - 14" - Intel Core Ultra 5 - 125U - vPro Essentials - 16 GB |
| Product type: | Notebook - AI Ready - 177-degree hinge design |
| Operating system: | Win 11 Pro - English / Estonian / Latvian / Lithuanian |
| Platform technology: | Intel vPro Essentials |
| Processor: | Intel Core Ultra 5 (Series 1) - 125U up to 4.3 GHz / 12 MB Cache |
| Memory: | 16 GB DDR5 (1 x 16 GB) |
| Storage: | 512 GB SSD - NVMe |
| Display: | 14" WLED 1920 x 1200 / WUXGA @ 60 Hz |
| Graphics: | Intel Graphics |
| Input device: | ClickPad |
| Keyboard: | International English |
| Keyboard backlight: | Yes |
| Integrated webcam: | Yes |
| Networking: | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3, Gigabit Ethernet |
| Battery: | 3-cell |
| Features: | Hall sensor, HP Tamper Lock, thermal sensor |
| Security: | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingerprint reader |
| Colour: | Pike silver aluminium |
| Dimensions (wxdxh): | 31.86 cm x 22.43 cm x 1.7 cm |
| Weight: | 1.39 kg |
| Localisation: | Language: English, Latvian, Lithuanian, Estonian / region: Baltic Region |
| Manufacturer selling program: | HP Smart Buy |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 1 year |
Aprašymas The HP EliteBook 640 G11 Notebook is a high-performance, secure, and environmentally responsible choice for professionals. It combines advanced technology with robust security features, including a fingerprint reader and TPM 2.0, to protect sensitive information. The notebook's Intel Core Ultra 5 processor ensures efficient multitasking and fast processing speeds, while its 14-inch WUXGA display provides crisp, vibrant visuals. With Wi-Fi 6E and Bluetooth 5.3, users enjoy superior wireless connectivity, making remote work and collaboration seamless. Additionally, its commitment to sustainability, demonstrated through the use of recycled materials and ENERGY STAR certification, makes it an environmentally responsible choice. Whether for business or personal use, the HP EliteBook 640 G11 Notebook delivers on performance, security, and sustainability. Funkcijos Intel Core Ultra 5 processor for high-speed performance 14-inch WUXGA display with IPS technology for vivid image clarity Wi-Fi 6E and Bluetooth 5.3 for advanced wireless connectivity Built-in security features including TPM 2.0 and fingerprint reader ENERGY STAR certified, incorporating recycled materials for sustainability |
| Product description: | HP EliteBook 640 G11 Notebook - AI Ready - 14" - Intel Core Ultra 5 - 125U - vPro Essentials - 16 GB |
| Product type: | Notebook - AI Ready - 177-degree hinge design |
| Operating system: | Win 11 Pro - English / Estonian / Latvian / Lithuanian |
| Platform technology: | Intel vPro Essentials |
| Processor: | Intel Core Ultra 5 (Series 1) - 125U up to 4.3 GHz / 12 MB Cache |
| Memory: | 16 GB DDR5 (1 x 16 GB) |
| Storage: | 512 GB SSD - NVMe |
| Display: | 14" WLED 1920 x 1200 / WUXGA @ 60 Hz |
| Graphics: | Intel Graphics |
| Input device: | ClickPad |
| Keyboard: | International English |
| Keyboard backlight: | Yes |
| Integrated webcam: | Yes |
| Networking: | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3, Gigabit Ethernet |
| Battery: | 3-cell |
| Features: | Hall sensor, HP Tamper Lock, thermal sensor |
| Security: | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingerprint reader |
| Colour: | Pike silver aluminium |
| Dimensions (wxdxh): | 31.86 cm x 22.43 cm x 1.7 cm |
| Weight: | 1.39 kg |
| Localisation: | Language: English, Latvian, Lithuanian, Estonian / region: Baltic Region |
| Manufacturer selling program: | HP Smart Buy |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer warranty: | Limited warranty - parts and labour - 1 year |
Aprašymas
The HP EliteBook 640 G11 Notebook is a high-performance, secure, and environmentally responsible choice for professionals. It combines advanced technology with robust security features, including a fingerprint reader and TPM 2.0, to protect sensitive information. The notebook's Intel Core Ultra 5 processor ensures efficient multitasking and fast processing speeds, while its 14-inch WUXGA display provides crisp, vibrant visuals. With Wi-Fi 6E and Bluetooth 5.3, users enjoy superior wireless connectivity, making remote work and collaboration seamless. Additionally, its commitment to sustainability, demonstrated through the use of recycled materials and ENERGY STAR certification, makes it an environmentally responsible choice. Whether for business or personal use, the HP EliteBook 640 G11 Notebook delivers on performance, security, and sustainability.
Funkcijos
Intel Core Ultra 5 processor for high-speed performance
14-inch WUXGA display with IPS technology for vivid image clarity
Wi-Fi 6E and Bluetooth 5.3 for advanced wireless connectivity
Built-in security features including TPM 2.0 and fingerprint reader
ENERGY STAR certified, incorporating recycled materials for sustainability