HP EB 6 G1a 14 NGAI RAI5 340 14in 16GB
Gamintojas: HP INC.
Prekės kodas (MPN): AD3B4ET#ABB
Prekės kodas (MPN): AD3B4ET#ABB
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | 12 vnt. 1-5 d.d. 12 / - vnt. | 2042,90 € | ||
| S3 | 24 vnt. 1-5 d.d. 24 / - vnt. |
1886,03 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HP EliteBook 6 G1a Notebook Next Gen AI - 14" - AMD Ryzen AI 5 - 340 - 16 GB RAM - 512 GB SSD - Intl |
| Product type: | Notebook |
| Operating system: | Win 11 Pro - English |
| Processor: | AMD Ryzen AI 5 340 up to 4.8 GHz / 16 MB Cache |
| Neural processor unit (npu): | AMD Ryzen AI - up to 50 TOPS |
| Memory: | 16 GB DDR5 (1 x 16 GB) |
| Storage: | 512 GB SSD - NVMe |
| Display: | 14" 1920 x 1200 / WUXGA |
| Graphics: | AMD Radeon 840M |
| Input device: | ClickPad |
| Keyboard: | International English |
| Keyboard backlight: | Yes |
| Integrated webcam: | Yes |
| Microsoft copilot: | Yes |
| Copilot+ pc: | Yes |
| Networking: | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4, Ethernet |
| Battery: | 3-cell |
| Features: | Hall sensor, HP Tamper Lock, thermal sensor, HP Sure Platform |
| Security: | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingerprint reader, smart card reader |
| Colour: | Pike silver aluminium |
| Dimensions (wxdxh): | 31.86 cm x 22.43 cm x 1.7 cm |
| Weight: | 1.4 kg |
| Localisation: | Language: English / region: Europe |
| Manufacturer selling program: | HP Smart Buy |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Carbon footprint: | 160 kg carbon emissions |
| Bundled services: | HP Carbon Neutral Computing Services - To the Door with Usage Service for Notebooks |
Aprašymas The HP EliteBook 6 G1a Notebook Next Gen AI delivers a robust computing experience for professionals on the move. Featuring a 14-inch WUXGA display with a 1920 x 1200 resolution, this device provides bright and clear visuals enhanced by an anti-glare surface and ultra wide-viewing angle. The portability of this notebook is matched by its impressive performance, backed by an AMD Ryzen AI processor and 16 GB DDR5 RAM, ensuring smooth multitasking for demanding applications. Additionally, it includes a 512 GB SSD for quick data access and efficient storage, making it an ideal choice for productivity and entertainment. Designed with security in mind, the HP EliteBook incorporates multiple safety features such as a fingerprint reader, a smart card reader, and a privacy shutter on the webcam. The device is compliant with various environmental standards and built with post-consumer recycled materials, highlighting HP's commitment to sustainability. With reliable wireless connectivity including Wi-Fi 7 and Bluetooth 5.4, users can stay connected wherever they are, while a range of sensors enhances usability and comfort in various conditions. Funkcijos 14-inch WUXGA display for enhanced visuals AMD Ryzen AI processor for efficient performance 512 GB SSD for fast storage and retrieval Comprehensive security features including fingerprint reader Designed with sustainable materials |
| Product description: | HP EliteBook 6 G1a Notebook Next Gen AI - 14" - AMD Ryzen AI 5 - 340 - 16 GB RAM - 512 GB SSD - Intl |
| Product type: | Notebook |
| Operating system: | Win 11 Pro - English |
| Processor: | AMD Ryzen AI 5 340 up to 4.8 GHz / 16 MB Cache |
| Neural processor unit (npu): | AMD Ryzen AI - up to 50 TOPS |
| Memory: | 16 GB DDR5 (1 x 16 GB) |
| Storage: | 512 GB SSD - NVMe |
| Display: | 14" 1920 x 1200 / WUXGA |
| Graphics: | AMD Radeon 840M |
| Input device: | ClickPad |
| Keyboard: | International English |
| Keyboard backlight: | Yes |
| Integrated webcam: | Yes |
| Microsoft copilot: | Yes |
| Copilot+ pc: | Yes |
| Networking: | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4, Ethernet |
| Battery: | 3-cell |
| Features: | Hall sensor, HP Tamper Lock, thermal sensor, HP Sure Platform |
| Security: | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingerprint reader, smart card reader |
| Colour: | Pike silver aluminium |
| Dimensions (wxdxh): | 31.86 cm x 22.43 cm x 1.7 cm |
| Weight: | 1.4 kg |
| Localisation: | Language: English / region: Europe |
| Manufacturer selling program: | HP Smart Buy |
| Environmental standards: | ENERGY STAR Qualified |
| Carbon footprint: | 160 kg carbon emissions |
| Bundled services: | HP Carbon Neutral Computing Services - To the Door with Usage Service for Notebooks |
Aprašymas
The HP EliteBook 6 G1a Notebook Next Gen AI delivers a robust computing experience for professionals on the move. Featuring a 14-inch WUXGA display with a 1920 x 1200 resolution, this device provides bright and clear visuals enhanced by an anti-glare surface and ultra wide-viewing angle. The portability of this notebook is matched by its impressive performance, backed by an AMD Ryzen AI processor and 16 GB DDR5 RAM, ensuring smooth multitasking for demanding applications. Additionally, it includes a 512 GB SSD for quick data access and efficient storage, making it an ideal choice for productivity and entertainment.
Designed with security in mind, the HP EliteBook incorporates multiple safety features such as a fingerprint reader, a smart card reader, and a privacy shutter on the webcam. The device is compliant with various environmental standards and built with post-consumer recycled materials, highlighting HP's commitment to sustainability. With reliable wireless connectivity including Wi-Fi 7 and Bluetooth 5.4, users can stay connected wherever they are, while a range of sensors enhances usability and comfort in various conditions.
Funkcijos
14-inch WUXGA display for enhanced visuals
AMD Ryzen AI processor for efficient performance
512 GB SSD for fast storage and retrieval
Comprehensive security features including fingerprint reader
Designed with sustainable materials