

| Display Size | 27" |
| Display Size (cm) | 68.6 cm |
| Display Viewing Area | 596.7 x 335.7 mm |
| Product Type | Desktop |
| Display Type | LED IPS |
| Display Format | 16:9 |
| Display Resolution | 2560 x 1440 |
| Display Features | - 109 PPI<br>- Panel bit depth: true 8 bit<br>- 3-sided borderless<br>- Anti-glare, 3H hardness<br>- Flicker free<br>- Low blue light mode<br>- 16.7 M colors<br>- Color gamut: 99% sRGB |
| Pixel Pitch | 0.23 mm |
| Brightness | 350 cd/m2 |
| Static Contrast Ratio | 1000:1 |
| Frequency Horizontal | 30-120 kHz |
| Frequency Vertical | 50-75 Hz |
| Viewing Angle Horizontal | 178 |
| Viewing Angle Vertical | 178 |
| Display Response Time | 5 ms |
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| USB Type-C | Yes |
| Other Connections | HDMI, DisplayPort, 3x USB 3.1, RJ-45, USB Type-C |
| Camera | No |
| Wireless | No |
| Tilt | Yes |
| Pivot | Yes |
| Rotate | Yes |
| Height Adjustment | Yes |
| Kensington Lock Support | Yes |
| VESA Compatible | Yes |
| VESA Standard | 100 x 100 |
| Display Case Colour | Black / Silver |
| Monitor Controls | Management, Information, Exit, Input, Color, Image, Power, Menu, Brightness+ |
| Package Contents | Monitor, Warranty card, Quick Setup Poster, USB Type-C to Type-C cable, AC power cord |
| Width | 613.4 mm |
| Depth | 74.7 mm |
| Height | 364.6 mm |
| Net Weight | 7.200 kg |