HP AMD Radeon R9 350 2GB PCIe x16 GFX
Gamintojas: HP INC.
Prekės kodas (MPN): N3R91AA
Prekės kodas (MPN): N3R91AA
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 222,77 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | AMD Radeon R9 350 - graphics card - Radeon R9 350 - 2 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 3.0 x16 |
| Graphics engine: | AMD Radeon R9 350 |
| Memory: | 2 GB GDDR5 |
| Core clock: | 925 MHz |
| Effective memory clock: | 1125 MHz |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 4096 x 2160 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | DVI-I (dual link) 2 x DisplayPort |
| Api supported: | OpenCL 1.2, DirectX 11.1, OpenGL 4.3 |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
| Designed for: | HP 4000 Pro; Business Desktop dc5800; EliteDesk 705 G2 (micro tower), 705 G3 (micro tower), 800 G2 (tower) |
Aprašymas The AMD Radeon R9 Fury Series graphics cards are the world's first total solution GPUs with AMD-pioneered High-Bandwidth Memory (HBM) on-chip delivering extreme 4K performance and unbelievably "real" VR experiences. Funkcijos GCN architecture High-bandwidth memory Extreme 4K resolution gaming Virtual super resolution AMD FreeSync technology DirectX 12, Vulkan & OpenGL 4.5 APIs AMD LiquidVR technology AMD Eyefinity technology Frame rate target control AMD CrossFire technology Auto-pilot efficiency - power management technologies Microsoft Windows 10 support AMD TrueAudio technology |
| Product description: | AMD Radeon R9 350 - graphics card - Radeon R9 350 - 2 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 3.0 x16 |
| Graphics engine: | AMD Radeon R9 350 |
| Memory: | 2 GB GDDR5 |
| Core clock: | 925 MHz |
| Effective memory clock: | 1125 MHz |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 4096 x 2160 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | DVI-I (dual link) 2 x DisplayPort |
| Api supported: | OpenCL 1.2, DirectX 11.1, OpenGL 4.3 |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
| Designed for: | HP 4000 Pro; Business Desktop dc5800; EliteDesk 705 G2 (micro tower), 705 G3 (micro tower), 800 G2 (tower) |
Aprašymas
The AMD Radeon R9 Fury Series graphics cards are the world's first total solution GPUs with AMD-pioneered High-Bandwidth Memory (HBM) on-chip delivering extreme 4K performance and unbelievably "real" VR experiences.
Funkcijos
GCN architecture
High-bandwidth memory
Extreme 4K resolution gaming
Virtual super resolution
AMD FreeSync technology
DirectX 12, Vulkan & OpenGL 4.5 APIs
AMD LiquidVR technology
AMD Eyefinity technology
Frame rate target control
AMD CrossFire technology
Auto-pilot efficiency - power management technologies
Microsoft Windows 10 support
AMD TrueAudio technology