HP AMD Radeon Pro WX 3100 4GB
Gamintojas: HP INC.
Prekės kodas (MPN): 2TF08AA
Prekės kodas (MPN): 2TF08AA
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 386,83 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | AMD Radeon Pro WX 3100 - graphics card - Radeon Pro WX 3100 - 4 GB |
| Device type: | Graphics card - low profile |
| Graphics engine: | AMD Radeon Pro WX 3100 |
| Memory: | 4 GB GDDR5 |
| Stream processors: | 512 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Interfaces details: | DisplayPort 2 x Mini DisplayPort |
| Api supported: | DirectX 12, OpenGL 4.5, OpenCL 2.0, Vulkan |
| Designed for: | Workstation Z2 G4, Z4 G4, Z6 G4, Z8 G4 |
Aprašymas The Radeon Pro WX series of graphics solutions is based on the Polaris GPU architecture and continues AMD's efforts to address the needs of workstation customers. With demand for ever-more-intense visual experiences and the need for greater depth of scientific understanding, designers and creators - whether visual effects artists making movies, game developers creating the advanced AAA titles, or astrophysicists exploring the origins of the universe - they are all constantly facing challenges to overcome existing limitations. |
| Product description: | AMD Radeon Pro WX 3100 - graphics card - Radeon Pro WX 3100 - 4 GB |
| Device type: | Graphics card - low profile |
| Graphics engine: | AMD Radeon Pro WX 3100 |
| Memory: | 4 GB GDDR5 |
| Stream processors: | 512 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Interfaces details: | DisplayPort 2 x Mini DisplayPort |
| Api supported: | DirectX 12, OpenGL 4.5, OpenCL 2.0, Vulkan |
| Designed for: | Workstation Z2 G4, Z4 G4, Z6 G4, Z8 G4 |
Aprašymas
The Radeon Pro WX series of graphics solutions is based on the Polaris GPU architecture and continues AMD's efforts to address the needs of workstation customers. With demand for ever-more-intense visual experiences and the need for greater depth of scientific understanding, designers and creators - whether visual effects artists making movies, game developers creating the advanced AAA titles, or astrophysicists exploring the origins of the universe - they are all constantly facing challenges to overcome existing limitations.