HP AMD Radeon HD 8350 1GB PCIe x16 GFX
Gamintojas: HP INC.
Prekės kodas (MPN): E1C63AA
Prekės kodas (MPN): E1C63AA
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 116,06 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | AMD Radeon HD 8350 - graphics card - Radeon HD 8350 - 1 GB |
| Device type: | Graphics card - low profile |
| Bus type: | PCI Express 2.0 x16 |
| Graphics engine: | AMD Radeon HD 8350 |
| Memory: | 1 GB DDR3 |
| Memory interface: | 64-bit |
| Max resolution: | 2048 x 1536 |
| Max resolution details: | DVI: 1920 x 1200 / VGA: 2048 x 1536 |
| Max monitors supported: | 2 |
| Api supported: | DirectX 11, OpenGL 4.0 |
| Designed for: | HP 6305 Pro, Elite 8300 (CMT, micro tower, SFF); EliteDesk 800 G1 (SFF, tower); ProDesk 400 G1 (micro towe |
Aprašymas Get stable 2D and advanced 3D graphics performance from the AMD Radeon HD 8350 PCIe x16 DH GFX, a low profile, PCI Express x16 graphics add-in card based on the AMD Radeon HD 8350 GPU, great for Web conferencing or video and photo editing. Funkcijos HDCP support on DVI provides enhanced security for your content Get peak bandwidth support from the full 16-lane PCIe 3.0 bus Eliminate the need to share PC system memory with DDR3 dedicated on-board graphics frame buffer memory Dynamically manage power consumption according to usage with AMD PowerPlay and AMD PowerTune technology settings that include efficient low-power modes for desktop work and when your display is turned off Unleash good graphics performance possible from your GPU with AMD catalyst, which allows you to customize a stable, reliable experience and quickly and easily adjust your GPU for optimal video performance |
| Product description: | AMD Radeon HD 8350 - graphics card - Radeon HD 8350 - 1 GB |
| Device type: | Graphics card - low profile |
| Bus type: | PCI Express 2.0 x16 |
| Graphics engine: | AMD Radeon HD 8350 |
| Memory: | 1 GB DDR3 |
| Memory interface: | 64-bit |
| Max resolution: | 2048 x 1536 |
| Max resolution details: | DVI: 1920 x 1200 / VGA: 2048 x 1536 |
| Max monitors supported: | 2 |
| Api supported: | DirectX 11, OpenGL 4.0 |
| Designed for: | HP 6305 Pro, Elite 8300 (CMT, micro tower, SFF); EliteDesk 800 G1 (SFF, tower); ProDesk 400 G1 (micro towe |
Aprašymas
Get stable 2D and advanced 3D graphics performance from the AMD Radeon HD 8350 PCIe x16 DH GFX, a low profile, PCI Express x16 graphics add-in card based on the AMD Radeon HD 8350 GPU, great for Web conferencing or video and photo editing.
Funkcijos
HDCP support on DVI provides enhanced security for your content
Get peak bandwidth support from the full 16-lane PCIe 3.0 bus
Eliminate the need to share PC system memory with DDR3 dedicated on-board graphics frame buffer memory
Dynamically manage power consumption according to usage with AMD PowerPlay and AMD PowerTune technology settings that include efficient low-power modes for desktop work and when your display is turned off
Unleash good graphics performance possible from your GPU with AMD catalyst, which allows you to customize a stable, reliable experience and quickly and easily adjust your GPU for optimal video performance