HP AMD FirePro W2100 2GB Graphics
Gamintojas: HP INC.
Prekės kodas (MPN): J3G91AA
Prekės kodas (MPN): J3G91AA
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 212,09 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | AMD FirePro W2100 - graphics card - FirePro W2100 - 2 GB |
| Device type: | Graphics card - low profile |
| Bus type: | PCI Express 3.0 x8 |
| Graphics engine: | AMD FirePro W2100 |
| Memory: | 2 GB DDR3 |
| Core clock: | 630 MHz |
| Stream processors: | 320 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 4096 x 2160 |
| Max resolution details: | DVI: 2560 x 1600 / DisplayPort: 4096 x 2160 / VGA: 1920 x 1200 |
| Max monitors supported: | 2 |
| Interfaces details: | 2 x DisplayPort |
| Api supported: | OpenCL 1.2, DirectX 11.2, OpenGL 4.4, DirectX 12 |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
| Designed for: | Workstation Z4 G4, Z440, Z6 G4, Z640, Z8 G4, Z840 |
Aprašymas Step up to AMD FirePro W2100 professional graphics, and do more with your workstation thanks to a 67% increase in CAD performance over the previous card generation. It's time to experience the performance and quality of professional graphics. Funkcijos Optimized drivers Graphics Core Next (GCN) GPU architecture 2 GB DDR3 memory OpenCL 1.2 support Energy efficient design AMD ZeroCore Power Technology AMD PowerTune |
| Product description: | AMD FirePro W2100 - graphics card - FirePro W2100 - 2 GB |
| Device type: | Graphics card - low profile |
| Bus type: | PCI Express 3.0 x8 |
| Graphics engine: | AMD FirePro W2100 |
| Memory: | 2 GB DDR3 |
| Core clock: | 630 MHz |
| Stream processors: | 320 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 4096 x 2160 |
| Max resolution details: | DVI: 2560 x 1600 / DisplayPort: 4096 x 2160 / VGA: 1920 x 1200 |
| Max monitors supported: | 2 |
| Interfaces details: | 2 x DisplayPort |
| Api supported: | OpenCL 1.2, DirectX 11.2, OpenGL 4.4, DirectX 12 |
| Manufacturer warranty: | 1-year warranty |
| Designed for: | Workstation Z4 G4, Z440, Z6 G4, Z640, Z8 G4, Z840 |
Aprašymas
Step up to AMD FirePro W2100 professional graphics, and do more with your workstation thanks to a 67% increase in CAD performance over the previous card generation. It's time to experience the performance and quality of professional graphics.
Funkcijos
Optimized drivers
Graphics Core Next (GCN) GPU architecture
2 GB DDR3 memory
OpenCL 1.2 support
Energy efficient design
AMD ZeroCore Power Technology
AMD PowerTune