HP 250 G10 R5 7520U 15.6i 8GB/256GB
Gamintojas: HP INC.
Prekės kodas (MPN): 817W2EA#B1R
Prekės kodas (MPN): 817W2EA#B1R
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1163,30 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | HP 255 G10 Notebook - 15.6" - AMD Ryzen 5 - 7520U - 8 GB RAM - 256 GB SSD - Intl English |
| Product type: | Notebook |
| Operating system: | Win 11 Pro - English / Estonian / Latvian / Lithuanian |
| Processor: | AMD Ryzen 5 7520U / 2.8 GHz, up to 4.3 GHz / 4 MB Cache |
| Memory: | 8 GB DDR4 (provided memory is soldered) |
| Storage: | 256 GB SSD - NVMe |
| Display: | 15.6" WLED 1920 x 1080 / Full HD @ 60 Hz |
| Graphics: | AMD Radeon Graphics |
| Keyboard: | International English |
| Numeric keypad: | Yes |
| Integrated webcam: | Yes |
| Networking: | 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.3 wireless card |
| Battery: | 3-cell |
| Colour: | Dark ash silver |
| Dimensions (wxdxh): | 36 cm x 23.6 cm x 1.86 cm |
| Weight: | 1.52 kg |
| Localisation: | Language: English, Latvian, Lithuanian, Estonian / region: Baltic Region |
| Environmental standards: | - ENERGY STAR Qualified EPEAT Climate+ |
Aprašymas The HP 255 G10 Notebook combines performance and functionality in a sleek package. Featuring a 15.6-inch Full HD display, this notebook delivers crisp visuals with a native resolution of 1920 x 1080, perfect for both work and play. The WLED backlight enhances the viewing experience, making it comfortable for prolonged use. Equipped with an AMD Ryzen 5 processor and DDR4 SDRAM memory, it ensures smooth multitasking and efficient handling of demanding applications. Connectivity is seamless with multiple ports including USB-C, USB 3.2, and HDMI, enabling easy attachment of peripherals and displays. Its built-in webcam features a privacy shutter and Temporal Noise Reduction, enhancing security and video clarity during virtual meetings. With a variety of wireless protocols, including Bluetooth 5.3 and 802.11ac Wi-Fi, staying connected is convenient, whether at home or on-the-go. Funkcijos Fast dual channel DDR4 SODIMM memory Supports fast charging with no impact on battery recharge cycles Camera shutter door to ensure privacy Undergoes MIL-STD 810H tests |
| Product description: | HP 255 G10 Notebook - 15.6" - AMD Ryzen 5 - 7520U - 8 GB RAM - 256 GB SSD - Intl English |
| Product type: | Notebook |
| Operating system: | Win 11 Pro - English / Estonian / Latvian / Lithuanian |
| Processor: | AMD Ryzen 5 7520U / 2.8 GHz, up to 4.3 GHz / 4 MB Cache |
| Memory: | 8 GB DDR4 (provided memory is soldered) |
| Storage: | 256 GB SSD - NVMe |
| Display: | 15.6" WLED 1920 x 1080 / Full HD @ 60 Hz |
| Graphics: | AMD Radeon Graphics |
| Keyboard: | International English |
| Numeric keypad: | Yes |
| Integrated webcam: | Yes |
| Networking: | 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.3 wireless card |
| Battery: | 3-cell |
| Colour: | Dark ash silver |
| Dimensions (wxdxh): | 36 cm x 23.6 cm x 1.86 cm |
| Weight: | 1.52 kg |
| Localisation: | Language: English, Latvian, Lithuanian, Estonian / region: Baltic Region |
| Environmental standards: | - ENERGY STAR Qualified EPEAT Climate+ |
Aprašymas
The HP 255 G10 Notebook combines performance and functionality in a sleek package. Featuring a 15.6-inch Full HD display, this notebook delivers crisp visuals with a native resolution of 1920 x 1080, perfect for both work and play. The WLED backlight enhances the viewing experience, making it comfortable for prolonged use. Equipped with an AMD Ryzen 5 processor and DDR4 SDRAM memory, it ensures smooth multitasking and efficient handling of demanding applications. Connectivity is seamless with multiple ports including USB-C, USB 3.2, and HDMI, enabling easy attachment of peripherals and displays. Its built-in webcam features a privacy shutter and Temporal Noise Reduction, enhancing security and video clarity during virtual meetings. With a variety of wireless protocols, including Bluetooth 5.3 and 802.11ac Wi-Fi, staying connected is convenient, whether at home or on-the-go.
Funkcijos
Fast dual channel DDR4 SODIMM memory
Supports fast charging with no impact on battery recharge cycles
Camera shutter door to ensure privacy
Undergoes MIL-STD 810H tests