HISENSE 85U7KQ 85inch UHD TV
Gamintojas: HISENSE
Prekės kodas (MPN): 85U7KQ
Prekės kodas (MPN): 85U7KQ
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 2760,62 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Hisense 85U7KQ U7KQ Series - 85" LED-backlit LCD TV - QLED - 4K |
| Product type: | LED-backlit LCD TV - QLED - Smart TV |
| Diagonal class: | 85" |
| Colour: | Anthracite |
| Platform: | VIDAA |
| Resolution: | 3840 x 2160 |
| Display format: | 4K UHD (2160p) |
| Hdr format: | HDR10, HDR10+ |
| Hdr technology: | Hybrid Log-Gamma (HLG), Dolby Vision IQ |
| Frame rate & enhancement tec: | 120 Hz Refresh Rate, Variable Refresh Rate (VRR), 144 Hz Refresh Rate |
| Video interface: | Composite, HDMI |
| Hdmi ports qty: | 4 ports |
| Connectivity: | Wi-Fi, LAN, Bluetooth |
| Lcd backlight technology: | Quantum Dot technology, ULED, Mini-LED, Direct LED Full Array Local Dimming |
| Image aspect ratio: | 16:9 |
| Digital tv tuner: | DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
| Internet streaming services: | Netflix, YouTube, Zattoo, Rakuten TV, DAZN, Prime Video, Disney+ |
| Picture enhancements: | 4K Upscaling, 3D Digital Comb Filter, Wide Colour Gamut |
| Stereo reception system: | NICAM |
| Intelligent assistant: | Alexa (not available for some languages and countries) |
| Usb: | 2 ports |
| Included accessories: | Remote control |
| Voltage: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Energy class: | Class F |
| Power consumption stand by: | 0.5 Watt |
| Dimensions (wxdxh) - without sta: | 189.9 cm x 7.2 cm x 109.4 cm |
| Weight: | 50.6 kg |
Aprašymas Discover the Hisense 85U7KQ, a television that redefines home entertainment with its impressive 85-inch 4K UHD display, powered by Quantum Dot technology for vibrant picture quality. Experience the richness of Dolby Atmos sound, designed to immerse you in every scene with a powerful 50 watts of total output. Stay connected and flexible with a variety of ports including 4 HDMI, USB-C 2.0 and 3.0, ensuring all your devices can be hooked up with ease. This smart TV is not just about visuals and sound; it's about providing a seamless experience with built-in Alexa for voice control, and a plethora of streaming services like Netflix, Disney+, and YouTube at your fingertips. Whether you're a movie enthusiast, a sports fan, or a gamer, the Hisense 85U7KQ with its 120 Hz refresh rate, game mode, and Full Array Local Dimming technology, is equipped to deliver smooth, detailed, and vibrant content. Elevate your home entertainment setup and enjoy a viewing experience that's exceptional. Funkcijos 85-inch 4K UHD display with Quantum Dot technology for vibrant visuals Dolby Atmos and 50 watts output for an immersive audio experience Built-in Alexa and support for major streaming services 4 HDMI ports and USB-C connectivity for versatile device connection 120 Hz refresh rate and game mode for smooth, responsive gameplay |
| Product description: | Hisense 85U7KQ U7KQ Series - 85" LED-backlit LCD TV - QLED - 4K |
| Product type: | LED-backlit LCD TV - QLED - Smart TV |
| Diagonal class: | 85" |
| Colour: | Anthracite |
| Platform: | VIDAA |
| Resolution: | 3840 x 2160 |
| Display format: | 4K UHD (2160p) |
| Hdr format: | HDR10, HDR10+ |
| Hdr technology: | Hybrid Log-Gamma (HLG), Dolby Vision IQ |
| Frame rate & enhancement tec: | 120 Hz Refresh Rate, Variable Refresh Rate (VRR), 144 Hz Refresh Rate |
| Video interface: | Composite, HDMI |
| Hdmi ports qty: | 4 ports |
| Connectivity: | Wi-Fi, LAN, Bluetooth |
| Lcd backlight technology: | Quantum Dot technology, ULED, Mini-LED, Direct LED Full Array Local Dimming |
| Image aspect ratio: | 16:9 |
| Digital tv tuner: | DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
| Internet streaming services: | Netflix, YouTube, Zattoo, Rakuten TV, DAZN, Prime Video, Disney+ |
| Picture enhancements: | 4K Upscaling, 3D Digital Comb Filter, Wide Colour Gamut |
| Stereo reception system: | NICAM |
| Intelligent assistant: | Alexa (not available for some languages and countries) |
| Usb: | 2 ports |
| Included accessories: | Remote control |
| Voltage: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Energy class: | Class F |
| Power consumption stand by: | 0.5 Watt |
| Dimensions (wxdxh) - without sta: | 189.9 cm x 7.2 cm x 109.4 cm |
| Weight: | 50.6 kg |
Aprašymas
Discover the Hisense 85U7KQ, a television that redefines home entertainment with its impressive 85-inch 4K UHD display, powered by Quantum Dot technology for vibrant picture quality. Experience the richness of Dolby Atmos sound, designed to immerse you in every scene with a powerful 50 watts of total output. Stay connected and flexible with a variety of ports including 4 HDMI, USB-C 2.0 and 3.0, ensuring all your devices can be hooked up with ease.
This smart TV is not just about visuals and sound; it's about providing a seamless experience with built-in Alexa for voice control, and a plethora of streaming services like Netflix, Disney+, and YouTube at your fingertips. Whether you're a movie enthusiast, a sports fan, or a gamer, the Hisense 85U7KQ with its 120 Hz refresh rate, game mode, and Full Array Local Dimming technology, is equipped to deliver smooth, detailed, and vibrant content. Elevate your home entertainment setup and enjoy a viewing experience that's exceptional.
Funkcijos
85-inch 4K UHD display with Quantum Dot technology for vibrant visuals
Dolby Atmos and 50 watts output for an immersive audio experience
Built-in Alexa and support for major streaming services
4 HDMI ports and USB-C connectivity for versatile device connection
120 Hz refresh rate and game mode for smooth, responsive gameplay