HISENSE 75A6K 75inch UHD 3xHDMI 2xUSB
Gamintojas: HISENSE
Prekės kodas (MPN): 75A6K
Prekės kodas (MPN): 75A6K
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1237,16 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Hisense 75A6K A6K Series - 75" LED-backlit LCD TV - 4K |
| Product type: | LED-backlit LCD TV - Smart TV |
| Diagonal class: | 75" |
| Colour: | Black |
| Platform: | VIDAA |
| Resolution: | 3840 x 2160 |
| Display format: | 4K UHD (2160p) |
| Hdr format: | HDR10+, Dolby Vision |
| Hdr technology: | Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Frame rate & enhancement tec: | Variable Refresh Rate (VRR) |
| Video interface: | Composite, HDMI |
| Hdmi ports qty: | 3 ports |
| Connectivity: | Wi-Fi, LAN |
| Lcd backlight technology: | Direct LED - full array |
| Image aspect ratio: | 16:9 |
| Digital tv tuner: | DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
| Internet streaming services: | Netflix, YouTube, Amazon Video |
| Picture enhancements: | 4K Upscaling, 3D Digital Comb Filter, Smooth Motion, AI Picture Optimisation |
| Speaker system: | 2 speakers |
| Sound effects: | DTS Virtual:X |
| Stereo reception system: | NICAM |
| Intelligent assistant: | Alexa, Vidaa Voice (not available for some languages and countries) |
| Usb: | 2 ports |
| Included accessories: | Remote control |
| Voltage: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Energy class: | Class G |
| Power consumption stand by: | 0.5 Watt |
| Dimensions (wxdxh) - without sta: | 167.7 cm x 8.5 cm x 96.1 cm |
| Weight: | 26 kg |
Aprašymas Experience home entertainment with the Hisense 75A6K television. This 75-inch LED-backlit LCD TV delivers stunning 4K UHD clarity and comes equipped with Direct LED full array backlight technology, ensuring vivid image quality with a wide viewing angle. The immersive audio experience is powered by DTS Virtual:X sound effects and a robust 30 W audio output. Connectivity is effortless, thanks to its multiple HDMI and USB ports, LAN, and Wi-Fi capabilities, allowing for seamless streaming from services like Netflix, Amazon Video, and YouTube. The inclusion of Alexa and Vidaa Voice intelligent assistants offers convenient voice control, making it easier than ever to navigate through content. Moreover, the Hisense 75A6K is designed to enhance your viewing experience with features like Auto Low Latency Mode (ALLM) for gamers, Sports mode for live-action fans, and HDR technology including Dolby Vision and HDR10+ for cinema enthusiasts. Elevate your home entertainment setup with the Hisense 75A6K, where every detail is crafted for your viewing pleasure. Funkcijos 75-inch 4K UHD (2160p) display with Direct LED full array backlight for vivid visuals DTS Virtual:X sound effects and a 30 W audio output for an immersive audio experience Built-in Wi-Fi and Ethernet connectivity, with support for popular streaming services Voice control with Alexa and Vidaa Voice, enhancing user interaction Supports Dolby Vision, HDR10+, and Hybrid Log-Gamma (HLG) for superior picture quality |
| Product description: | Hisense 75A6K A6K Series - 75" LED-backlit LCD TV - 4K |
| Product type: | LED-backlit LCD TV - Smart TV |
| Diagonal class: | 75" |
| Colour: | Black |
| Platform: | VIDAA |
| Resolution: | 3840 x 2160 |
| Display format: | 4K UHD (2160p) |
| Hdr format: | HDR10+, Dolby Vision |
| Hdr technology: | Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Frame rate & enhancement tec: | Variable Refresh Rate (VRR) |
| Video interface: | Composite, HDMI |
| Hdmi ports qty: | 3 ports |
| Connectivity: | Wi-Fi, LAN |
| Lcd backlight technology: | Direct LED - full array |
| Image aspect ratio: | 16:9 |
| Digital tv tuner: | DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
| Internet streaming services: | Netflix, YouTube, Amazon Video |
| Picture enhancements: | 4K Upscaling, 3D Digital Comb Filter, Smooth Motion, AI Picture Optimisation |
| Speaker system: | 2 speakers |
| Sound effects: | DTS Virtual:X |
| Stereo reception system: | NICAM |
| Intelligent assistant: | Alexa, Vidaa Voice (not available for some languages and countries) |
| Usb: | 2 ports |
| Included accessories: | Remote control |
| Voltage: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Energy class: | Class G |
| Power consumption stand by: | 0.5 Watt |
| Dimensions (wxdxh) - without sta: | 167.7 cm x 8.5 cm x 96.1 cm |
| Weight: | 26 kg |
Aprašymas
Experience home entertainment with the Hisense 75A6K television. This 75-inch LED-backlit LCD TV delivers stunning 4K UHD clarity and comes equipped with Direct LED full array backlight technology, ensuring vivid image quality with a wide viewing angle. The immersive audio experience is powered by DTS Virtual:X sound effects and a robust 30 W audio output.
Connectivity is effortless, thanks to its multiple HDMI and USB ports, LAN, and Wi-Fi capabilities, allowing for seamless streaming from services like Netflix, Amazon Video, and YouTube. The inclusion of Alexa and Vidaa Voice intelligent assistants offers convenient voice control, making it easier than ever to navigate through content. Moreover, the Hisense 75A6K is designed to enhance your viewing experience with features like Auto Low Latency Mode (ALLM) for gamers, Sports mode for live-action fans, and HDR technology including Dolby Vision and HDR10+ for cinema enthusiasts. Elevate your home entertainment setup with the Hisense 75A6K, where every detail is crafted for your viewing pleasure.
Funkcijos
75-inch 4K UHD (2160p) display with Direct LED full array backlight for vivid visuals
DTS Virtual:X sound effects and a 30 W audio output for an immersive audio experience
Built-in Wi-Fi and Ethernet connectivity, with support for popular streaming services
Voice control with Alexa and Vidaa Voice, enhancing user interaction
Supports Dolby Vision, HDR10+, and Hybrid Log-Gamma (HLG) for superior picture quality