HISENSE 65E7HQ 65inch UHD LED
Gamintojas: HISENSE
Prekės kodas (MPN): 65E7HQ
Prekės kodas (MPN): 65E7HQ
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 961,10 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Hisense 65E7HQ 65" LED-backlit LCD TV |
| Product type: | LED-backlit LCD TV - Smart TV |
| Diagonal class: | 65" |
| Colour: | Black |
| Platform: | VIDAA U5.0 |
| Resolution: | 3840 x 2160 |
| Hdr format: | HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG10 |
| Hdr technology: | HDR 10, Hybrid Log-Gamma (HLG), HDR 10+ |
| Frame rate & enhancement tec: | 60 Hz Frequency, Variable Refresh Rate (VRR), 2000 Picture Criteria Index |
| Video interface: | Composite, HDMI |
| Hdmi ports qty: | 3 ports |
| Connectivity: | LAN, Bluetooth |
| Lcd backlight technology: | D-LED Backlight, ULED |
| Image aspect ratio: | 16:9 |
| Digital tv tuner: | DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
| Internet streaming services: | Anyview Cast, Anyview Stream |
| Picture enhancements: | MPEG Noise Reduction, UHD Upscaling, Noise Reduction, 3D Digital Comb Filter, MEMC |
| Speaker system: | 2 speakers |
| Usb: | 2 ports |
| Voltage: | (50/60 Hz) |
| Energy class: | Class G |
| Power consumption stand by: | 0.5 Watt |
| Dimensions (wxdxh) - without sta: | 145.2 cm x 7.4 cm x 83.4 cm |
| Weight: | 16.5 kg |
Aprašymas The Hisense QLED series E7HQ in 4K resolution is equipped with Quantum Dot technology, which allows the television to display a higher color space and purer colors. The series is not only HDR10, HDR10+ decoding, HLG compatible, but also features Dolby Vision, which allows films to be displayed exactly as directors intended. Ultra dimming and a 4K resolution upscaler ensure sophisticated image optimization so that content with a lower resolution can also be displayed perfectly. Not only in terms of image technology, but also in terms of sound, the E7HQ leaves nothing to be desired with Dolby Audio. Of course, popular features such as the recording function and VIDAA Voice are also included. The game mode offers special pleasure for gamers. This ensures that input delays are minimized so that the player's reaction can be seen on the screen more quickly. Visually, the series impresses with a side stand design and has a voice remote control. Funkcijos Billion+ shades of vivid color UHD AI upscaler Ultra smooth gaming, incredible response Most lifelike, multi-dimensional audio experience ever Bring entertainment to life with ultravivid picture Edge-to-edge precision of lights AI real-time scenario-specific optimization HDR10+ decoding Dolby Vision HDR10 and HLG |
| Product description: | Hisense 65E7HQ 65" LED-backlit LCD TV |
| Product type: | LED-backlit LCD TV - Smart TV |
| Diagonal class: | 65" |
| Colour: | Black |
| Platform: | VIDAA U5.0 |
| Resolution: | 3840 x 2160 |
| Hdr format: | HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG10 |
| Hdr technology: | HDR 10, Hybrid Log-Gamma (HLG), HDR 10+ |
| Frame rate & enhancement tec: | 60 Hz Frequency, Variable Refresh Rate (VRR), 2000 Picture Criteria Index |
| Video interface: | Composite, HDMI |
| Hdmi ports qty: | 3 ports |
| Connectivity: | LAN, Bluetooth |
| Lcd backlight technology: | D-LED Backlight, ULED |
| Image aspect ratio: | 16:9 |
| Digital tv tuner: | DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
| Internet streaming services: | Anyview Cast, Anyview Stream |
| Picture enhancements: | MPEG Noise Reduction, UHD Upscaling, Noise Reduction, 3D Digital Comb Filter, MEMC |
| Speaker system: | 2 speakers |
| Usb: | 2 ports |
| Voltage: | (50/60 Hz) |
| Energy class: | Class G |
| Power consumption stand by: | 0.5 Watt |
| Dimensions (wxdxh) - without sta: | 145.2 cm x 7.4 cm x 83.4 cm |
| Weight: | 16.5 kg |
Aprašymas
The Hisense QLED series E7HQ in 4K resolution is equipped with Quantum Dot technology, which allows the television to display a higher color space and purer colors. The series is not only HDR10, HDR10+ decoding, HLG compatible, but also features Dolby Vision, which allows films to be displayed exactly as directors intended. Ultra dimming and a 4K resolution upscaler ensure sophisticated image optimization so that content with a lower resolution can also be displayed perfectly. Not only in terms of image technology, but also in terms of sound, the E7HQ leaves nothing to be desired with Dolby Audio. Of course, popular features such as the recording function and VIDAA Voice are also included. The game mode offers special pleasure for gamers. This ensures that input delays are minimized so that the player's reaction can be seen on the screen more quickly. Visually, the series impresses with a side stand design and has a voice remote control.
Funkcijos
Billion+ shades of vivid color
UHD AI upscaler
Ultra smooth gaming, incredible response
Most lifelike, multi-dimensional audio experience ever
Bring entertainment to life with ultravivid picture
Edge-to-edge precision of lights
AI real-time scenario-specific optimization
HDR10+ decoding
Dolby Vision
HDR10 and HLG