HISENSE 55in LED 55A7500F
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): 55A7500F
Prekės kodas (MPN): 55A7500F
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 545,83 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Hisense 55A7500F A7500F Series - 55" LED-backlit LCD TV - 4K |
| Product type: | LED-backlit LCD TV - Smart TV |
| Diagonal class: | 55" |
| Colour: | Grey |
| Platform: | VIDAA U4.0 |
| Resolution: | 3840 x 2160 |
| Display format: | 4K UHD (2160p) |
| Hdr format: | HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG10 |
| Frame rate & enhancement tec: | 60 Hz Refresh Rate |
| Video interface: | Composite, HDMI |
| Hdmi ports qty: | 4 ports |
| Connectivity: | Wi-Fi, LAN, Bluetooth |
| Lcd backlight technology: | Direct-lit LED |
| Image aspect ratio: | 16:9 |
| Digital tv tuner: | DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
| Internet streaming services: | HbbTV, Red Bull TV, Infinity, Chili, Tim Vision, RaiPlay, Anyview Cast, Anyview Stream, Rakuten TV, DAZN, |
| Picture enhancements: | MPEG Noise Reduction, 3D Digital Comb Filter, Wide Colour Gamut, Super Contrast, MEMC |
| Speaker system: | 2 speakers |
| Sound effects: | DTS Virtual:X |
| Stereo reception system: | NICAM |
| Intelligent assistant: | Alexa (not available for some languages and countries) |
| Usb: | 2 ports |
| Included accessories: | Remote control |
| Voltage: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Energy class: | Class G |
| Power consumption operational: | 150 Watt |
| Power consumption (on mode): | 92 W |
| Power consumption stand by: | 0.5 Watt |
| Energy consumption per year: | 145 kWh |
| Dimensions (wxdxh) - without sta: | 122.7 cm x 7.8 cm x 71.1 cm |
| Weight: | 14.7 kg |
Aprašymas See the action come to life with the Hisense A7500F TV. 4K HDR Certified resolution delivers breathtaking picture quality and support for Dolby Vision delivers brighter highlights and deeper blacks. Game Mode boosts your chances of winning with reduced input lag (less than 20ms) ensuring quicker reaction times can be replicated onscreen. Sports Mode with MEMC technology brings the stadium experience to your living room with enhanced clarity for a smooth picture of fluid motion. Hisense's new VIDAA U4 Smart TV OS lets you enjoy all your favorite entertainment from Netflix, Prime Video, Freeview Play and more, and control your TV using voice with Alexa built-in via the Remote NOW app. Funkcijos Breathtaking 4K picture clarity Vivid, lifelike images with Dolby Vision HDR Immersive multi-dimensional audio Boost your chances of winning with Game Mode See the world in more color Upgrade HD content to near-4K quality Sports Mode with MEMC technology |
| Product description: | Hisense 55A7500F A7500F Series - 55" LED-backlit LCD TV - 4K |
| Product type: | LED-backlit LCD TV - Smart TV |
| Diagonal class: | 55" |
| Colour: | Grey |
| Platform: | VIDAA U4.0 |
| Resolution: | 3840 x 2160 |
| Display format: | 4K UHD (2160p) |
| Hdr format: | HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG10 |
| Frame rate & enhancement tec: | 60 Hz Refresh Rate |
| Video interface: | Composite, HDMI |
| Hdmi ports qty: | 4 ports |
| Connectivity: | Wi-Fi, LAN, Bluetooth |
| Lcd backlight technology: | Direct-lit LED |
| Image aspect ratio: | 16:9 |
| Digital tv tuner: | DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
| Internet streaming services: | HbbTV, Red Bull TV, Infinity, Chili, Tim Vision, RaiPlay, Anyview Cast, Anyview Stream, Rakuten TV, DAZN, |
| Picture enhancements: | MPEG Noise Reduction, 3D Digital Comb Filter, Wide Colour Gamut, Super Contrast, MEMC |
| Speaker system: | 2 speakers |
| Sound effects: | DTS Virtual:X |
| Stereo reception system: | NICAM |
| Intelligent assistant: | Alexa (not available for some languages and countries) |
| Usb: | 2 ports |
| Included accessories: | Remote control |
| Voltage: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Energy class: | Class G |
| Power consumption operational: | 150 Watt |
| Power consumption (on mode): | 92 W |
| Power consumption stand by: | 0.5 Watt |
| Energy consumption per year: | 145 kWh |
| Dimensions (wxdxh) - without sta: | 122.7 cm x 7.8 cm x 71.1 cm |
| Weight: | 14.7 kg |
Aprašymas
See the action come to life with the Hisense A7500F TV. 4K HDR Certified resolution delivers breathtaking picture quality and support for Dolby Vision delivers brighter highlights and deeper blacks. Game Mode boosts your chances of winning with reduced input lag (less than 20ms) ensuring quicker reaction times can be replicated onscreen. Sports Mode with MEMC technology brings the stadium experience to your living room with enhanced clarity for a smooth picture of fluid motion. Hisense's new VIDAA U4 Smart TV OS lets you enjoy all your favorite entertainment from Netflix, Prime Video, Freeview Play and more, and control your TV using voice with Alexa built-in via the Remote NOW app.
Funkcijos
Breathtaking 4K picture clarity
Vivid, lifelike images with Dolby Vision HDR
Immersive multi-dimensional audio
Boost your chances of winning with Game Mode
See the world in more color
Upgrade HD content to near-4K quality
Sports Mode with MEMC technology