HISENSE 50E7KQ 50inch UHD 4xHDMI USB
Gamintojas: HISENSE
Prekės kodas (MPN): 50E7KQ
Prekės kodas (MPN): 50E7KQ
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 633,92 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Hisense 50E7KQ 50" LED-backlit LCD TV - QLED - 4K |
| Product type: | LED-backlit LCD TV - QLED - Smart TV |
| Diagonal class: | 50" |
| Colour: | Black |
| Platform: | VIDAA U |
| Resolution: | 3840 x 2160 |
| Display format: | 4K UHD (2160p) |
| Hdr format: | HDR10, HDR10+, Dolby Vision |
| Hdr technology: | Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Frame rate & enhancement tec: | 60 Hz Refresh Rate, Variable Refresh Rate (VRR) |
| Video interface: | Composite, HDMI |
| Hdmi ports qty: | 3 ports |
| Connectivity: | Wi-Fi, LAN, Bluetooth |
| Lcd backlight technology: | Quantum Dot technology, Direct LED |
| Image aspect ratio: | 16:9 |
| Digital tv tuner: | DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
| Internet streaming services: | Netflix, YouTube, Amazon Prime Video, Rakuten TV, DAZN, Disney+ |
| Picture enhancements: | 4K Upscaling, Wide Colour Gamut, Hi View Engine, 100% DCI-P3 |
| Speaker system: | 2 speakers |
| Stereo reception system: | NICAM |
| Platform: | Apple HomeKit |
| Intelligent assistant: | Alexa (not available for some languages and countries) |
| Usb: | 2 ports |
| Included accessories: | Remote control |
| Voltage: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Energy class: | Class G |
| Power consumption stand by: | 0.5 Watt |
| Energy consumption per year: | 100 kWh |
| Dimensions (wxdxh) - without sta: | 111.7 cm x 7.4 cm x 64.6 cm |
| Weight: | 10 kg |
Aprašymas Discover the Hisense 50E7KQ, a television that redefines your viewing experience with its 50-inch 4K UHD display, powered by Quantum Dot technology. Enjoy a spectrum of colors and clarity that brings every scene to life. The built-in Dolby MS12 decoder and Dolby Atmos create an immersive audio environment, complementing the stunning visuals with rich, powerful sound. This Smart TV enhances your entertainment options, offering built-in Alexa for voice control, and seamless access to streaming services like Netflix, Disney+, and YouTube. Connectivity is a breeze, with multiple HDMI and USB ports, Bluetooth, LAN, and Wi-Fi capabilities, ensuring you can easily connect all your devices. Whether you're a movie enthusiast, a sports fan, or a gamer, the Hisense 50E7KQ offers features like HDR support, including Dolby Vision, HDR10, and HLG, and specialized modes like AI sports mode and game mode plus, ensuring the best viewing experience for any content. With its sleek design and versatile viewing options, this TV is the perfect centerpiece for your home entertainment system. Funkcijos 50-inch 4K UHD display with Quantum Dot technology for vivid visuals Built-in Dolby MS12 decoder and Dolby Atmos for immersive audio Supports multiple HDR formats including Dolby Vision, HDR10, and HLG Smart TV with built-in Alexa, supporting major streaming services Comprehensive connectivity with HDMI, USB, Bluetooth, LAN, and Wi-Fi |
| Product description: | Hisense 50E7KQ 50" LED-backlit LCD TV - QLED - 4K |
| Product type: | LED-backlit LCD TV - QLED - Smart TV |
| Diagonal class: | 50" |
| Colour: | Black |
| Platform: | VIDAA U |
| Resolution: | 3840 x 2160 |
| Display format: | 4K UHD (2160p) |
| Hdr format: | HDR10, HDR10+, Dolby Vision |
| Hdr technology: | Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Frame rate & enhancement tec: | 60 Hz Refresh Rate, Variable Refresh Rate (VRR) |
| Video interface: | Composite, HDMI |
| Hdmi ports qty: | 3 ports |
| Connectivity: | Wi-Fi, LAN, Bluetooth |
| Lcd backlight technology: | Quantum Dot technology, Direct LED |
| Image aspect ratio: | 16:9 |
| Digital tv tuner: | DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
| Internet streaming services: | Netflix, YouTube, Amazon Prime Video, Rakuten TV, DAZN, Disney+ |
| Picture enhancements: | 4K Upscaling, Wide Colour Gamut, Hi View Engine, 100% DCI-P3 |
| Speaker system: | 2 speakers |
| Stereo reception system: | NICAM |
| Platform: | Apple HomeKit |
| Intelligent assistant: | Alexa (not available for some languages and countries) |
| Usb: | 2 ports |
| Included accessories: | Remote control |
| Voltage: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Energy class: | Class G |
| Power consumption stand by: | 0.5 Watt |
| Energy consumption per year: | 100 kWh |
| Dimensions (wxdxh) - without sta: | 111.7 cm x 7.4 cm x 64.6 cm |
| Weight: | 10 kg |
Aprašymas
Discover the Hisense 50E7KQ, a television that redefines your viewing experience with its 50-inch 4K UHD display, powered by Quantum Dot technology. Enjoy a spectrum of colors and clarity that brings every scene to life. The built-in Dolby MS12 decoder and Dolby Atmos create an immersive audio environment, complementing the stunning visuals with rich, powerful sound.
This Smart TV enhances your entertainment options, offering built-in Alexa for voice control, and seamless access to streaming services like Netflix, Disney+, and YouTube. Connectivity is a breeze, with multiple HDMI and USB ports, Bluetooth, LAN, and Wi-Fi capabilities, ensuring you can easily connect all your devices.
Whether you're a movie enthusiast, a sports fan, or a gamer, the Hisense 50E7KQ offers features like HDR support, including Dolby Vision, HDR10, and HLG, and specialized modes like AI sports mode and game mode plus, ensuring the best viewing experience for any content. With its sleek design and versatile viewing options, this TV is the perfect centerpiece for your home entertainment system.
Funkcijos
50-inch 4K UHD display with Quantum Dot technology for vivid visuals
Built-in Dolby MS12 decoder and Dolby Atmos for immersive audio
Supports multiple HDR formats including Dolby Vision, HDR10, and HLG
Smart TV with built-in Alexa, supporting major streaming services
Comprehensive connectivity with HDMI, USB, Bluetooth, LAN, and Wi-Fi