Gigabyte Z790 GAMING X AX 1.0 M/B Processor family Intel, Processor socket LGA1700, DDR5 DIMM, Memory slots 4, Supported hard disk drive interfaces SATA, M.2, Number of SATA connectors 6, Chipset Z7
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | 270,56 € | ||
| S2 | - / - | 509,29 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 335.00 mm |
| Gross height (mm): | 80.00 mm |
| Gross weight: | 1.56 kg |
| Gross width (mm): | 270.00 mm |
| Net weight: | 1.36 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 180.00 g |
| Plastic (No PET): | 20.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.20 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Memory slots: | 4 |
| Chipset: | Z790 Express |
| Producer product name: | Z790 GAMING X AX 1.0 M/B |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Compatible processor series: | Support 13th and 12th Gen Series Processors |
| Processor family: | Intel |
| Motherboard form factor: | ATX |
| Supported memory types: | DDR5 DIMM |
| Processor socket: | LGA1700 |
| Number of SATA connectors: | 6 |
| Palette Qty: | 239 pc(s) |
Funkcijos Support for powerful processors Unparalleled performance: direct 20+1+2 phases digital VRM solution Dual-channel DDR5: 4 SMD DIMMs with XMP 3.0 memory module support Next-generation storage Fins-Array III and M.2 Thermal Guard III: to ensure VRM power stability and PCIe 5.0 M.2 SSD performance EZ-Latch Plus: SMD PCIe 5.0 and M.2 connectors with quick-release and screwless design Hi-Fi audio with DTS: X Ultra Fast networks Extended connectivity |
| Gross depth (mm): | 335.00 mm |
| Gross height (mm): | 80.00 mm |
| Gross weight: | 1.56 kg |
| Gross width (mm): | 270.00 mm |
| Net weight: | 1.36 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 180.00 g |
| Plastic (No PET): | 20.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.20 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Memory slots: | 4 |
| Chipset: | Z790 Express |
| Producer product name: | Z790 GAMING X AX 1.0 M/B |
| Supported hard disk drive interfaces: | SATA, M.2 |
| Compatible processor series: | Support 13th and 12th Gen Series Processors |
| Processor family: | Intel |
| Motherboard form factor: | ATX |
| Supported memory types: | DDR5 DIMM |
| Processor socket: | LGA1700 |
| Number of SATA connectors: | 6 |
| Palette Qty: | 239 pc(s) |
Funkcijos
Support for powerful processors
Unparalleled performance: direct 20+1+2 phases digital VRM solution
Dual-channel DDR5: 4 SMD DIMMs with XMP 3.0 memory module support
Next-generation storage
Fins-Array III and M.2 Thermal Guard III: to ensure VRM power stability and PCIe 5.0 M.2 SSD performance
EZ-Latch Plus: SMD PCIe 5.0 and M.2 connectors with quick-release and screwless design
Hi-Fi audio with DTS: X Ultra
Fast networks
Extended connectivity