GIGABYTE X870 AORUS ELITE X3D ICE | Gigabyte
Gamintojas: Gigabyte
Prekės kodas (MPN): X870 A ELITE X ICE
Prekės kodas (MPN): X870 A ELITE X ICE
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 1 vnt. 1-5 d.d. 1 / - vnt. | 378,59 € | ||
| S2 | 10 vnt. 1-5 d.d. 10 / - vnt. |
385,48 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 225.00 mm |
| Gross height (mm): | 65.00 mm |
| Gross weight: | 0.64 kg |
| Gross width (mm): | 180.00 mm |
| Net weight: | 0.44 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 180.00 g |
| Plastic (No PET): | 20.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.20 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Producer: | Gigabyte |
| Palette Qty: | 328 pc(s) |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas The GIGABYTE AORUS X870 ELITE X3D ICE is designed to elevate the performance of any gaming rig or high-performance workstation. With support for AMD Ryzen processors and a robust AMD X870 chipset, this motherboard offers excellent multitasking capabilities, power management, and advanced cooling features that cater to demanding users. The motherboard supports DDR5 RAM with speeds up to 9000 MT/s (O.C.), ensuring that programs and games run smoothly. Multiple expansion slots, including PCIe 5.0 x16 and M.2 slots, provide flexibility for high-speed storage and additional graphics cards, while the custom cooling solutions ensure stable operation under load. High definition audio and a variety of connectivity options ensure an immersive multimedia experience, making it a solid choice for enthusiasts and professionals alike. This motherboard provides the framework for a powerful computing experience, built with durability and longevity in mind. Funkcijos Supports AMD Ryzen 7000/8000/9000 Series processors DDR5 RAM support with speeds up to 9000 MT/s (O.C.) Multiple PCIe 4.0 and PCIe 5.0 expansion slots for versatile upgrades Comprehensive connectivity options including USB4 and high speed LAN Advanced hardware features for cooling and performance monitoring |
| Gross depth (mm): | 225.00 mm |
| Gross height (mm): | 65.00 mm |
| Gross weight: | 0.64 kg |
| Gross width (mm): | 180.00 mm |
| Net weight: | 0.44 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 180.00 g |
| Plastic (No PET): | 20.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.20 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Producer: | Gigabyte |
| Palette Qty: | 328 pc(s) |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas
The GIGABYTE AORUS X870 ELITE X3D ICE is designed to elevate the performance of any gaming rig or high-performance workstation. With support for AMD Ryzen processors and a robust AMD X870 chipset, this motherboard offers excellent multitasking capabilities, power management, and advanced cooling features that cater to demanding users. The motherboard supports DDR5 RAM with speeds up to 9000 MT/s (O.C.), ensuring that programs and games run smoothly. Multiple expansion slots, including PCIe 5.0 x16 and M.2 slots, provide flexibility for high-speed storage and additional graphics cards, while the custom cooling solutions ensure stable operation under load. High definition audio and a variety of connectivity options ensure an immersive multimedia experience, making it a solid choice for enthusiasts and professionals alike. This motherboard provides the framework for a powerful computing experience, built with durability and longevity in mind.
Funkcijos
Supports AMD Ryzen 7000/8000/9000 Series processors
DDR5 RAM support with speeds up to 9000 MT/s (O.C.)
Multiple PCIe 4.0 and PCIe 5.0 expansion slots for versatile upgrades
Comprehensive connectivity options including USB4 and high speed LAN
Advanced hardware features for cooling and performance monitoring