GIGABYTE X570S UD AM4 6xSATA 2xM.2
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): X570S UD
Prekės kodas (MPN): X570S UD
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 187,23 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte X570S UD - 1.0 - motherboard - ATX - Socket AM4 - AMD X570 |
| Product type: | Motherboard - ATX |
| Chipset type: | AMD X570 |
| Processor socket: | 1 x Socket AM4 |
| Compatible processors: | Ryzen (supports Ryzen 2000 Series/ 2000 G-Series/ 3000 Series/ 3000 G-Series/ 4000 G-Series/ 5000 Series/ |
| Max ram size: | 128 GB |
| Ram supported: | 4 DIMM slots - DDR4, non-ECC, ECC, unbuffered |
| Storage ports: | 6 x SATA-600 (RAID), 3 x M.2 |
| Usb / firewire ports: | 1 x USB-C Gen 2 + 1 x USB 3.2 Gen 2 + 4 x USB 3.2 Gen 1 + 2 x USB 2.0 + (1 x USB-C Gen 2 + 2 x USB 3.2 Gen |
| Max allocated ram size: | 16 GB |
| Audio: | HD Audio (8-channel) |
| Lan: | 2.5 Gigabit Ethernet |
Aprašymas To unleash the full potential of the AMD Ryzen 5000 series processors, the motherboard requires exceptional CPU power, memory and IO design. With high-quality components and GIGABYTE R&D design capability, X570S UD is a true beast among motherboards. Funkcijos Dual-channel ECC/ Non-ECC unbuffered DDR4, 4 DIMMs Twin 12+2 phases digital VRM solution with 50A DrMOS Fully covered thermal design with high coverage MOSFET heatsinks Triple ultra-fast NVMe PCIe 4.0/3.0 x4 M.2 with Thermal Guard Fast 2.5GbE LAN with bandwidth management Rear and front USB3.2 Type-C for fast and versatile connections High quality audio capacitors and Audio Noise Guard for ultimate audio quality Smart Fan 6 features multiple temperature sensors, hybrid fan headers with Fan Stop RGB Fusion 2.0 with multi-zone addressable LED light show design, support addressable LED and RGB LED strips |
| Product description: | Gigabyte X570S UD - 1.0 - motherboard - ATX - Socket AM4 - AMD X570 |
| Product type: | Motherboard - ATX |
| Chipset type: | AMD X570 |
| Processor socket: | 1 x Socket AM4 |
| Compatible processors: | Ryzen (supports Ryzen 2000 Series/ 2000 G-Series/ 3000 Series/ 3000 G-Series/ 4000 G-Series/ 5000 Series/ |
| Max ram size: | 128 GB |
| Ram supported: | 4 DIMM slots - DDR4, non-ECC, ECC, unbuffered |
| Storage ports: | 6 x SATA-600 (RAID), 3 x M.2 |
| Usb / firewire ports: | 1 x USB-C Gen 2 + 1 x USB 3.2 Gen 2 + 4 x USB 3.2 Gen 1 + 2 x USB 2.0 + (1 x USB-C Gen 2 + 2 x USB 3.2 Gen |
| Max allocated ram size: | 16 GB |
| Audio: | HD Audio (8-channel) |
| Lan: | 2.5 Gigabit Ethernet |
Aprašymas
To unleash the full potential of the AMD Ryzen 5000 series processors, the motherboard requires exceptional CPU power, memory and IO design. With high-quality components and GIGABYTE R&D design capability, X570S UD is a true beast among motherboards.
Funkcijos
Dual-channel ECC/ Non-ECC unbuffered DDR4, 4 DIMMs
Twin 12+2 phases digital VRM solution with 50A DrMOS
Fully covered thermal design with high coverage MOSFET heatsinks
Triple ultra-fast NVMe PCIe 4.0/3.0 x4 M.2 with Thermal Guard
Fast 2.5GbE LAN with bandwidth management
Rear and front USB3.2 Type-C for fast and versatile connections
High quality audio capacitors and Audio Noise Guard for ultimate audio quality
Smart Fan 6 features multiple temperature sensors, hybrid fan headers with Fan Stop
RGB Fusion 2.0 with multi-zone addressable LED light show design, support addressable LED and RGB LED strips