GIGABYTE X570S AORUS ELITE AX AM4 6xSATA
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): X570S AORUS ELITE AX
Prekės kodas (MPN): X570S AORUS ELITE AX
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 284,60 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte X570S AORUS ELITE AX - 1.1 - motherboard - ATX - Socket AM4 - AMD X570 |
| Product type: | Motherboard - ATX |
| Chipset type: | AMD X570 |
| Processor socket: | 1 x Socket AM4 |
| Compatible processors: | Ryzen (supports Ryzen 2000 Series/ 2000 G-Series/ 3000 Series/ 3000 G-Series/ 4000 G-Series/ 5000 Series/ |
| Max ram size: | 128 GB |
| Ram supported: | 4 DIMM slots - DDR4, non-ECC, ECC, unbuffered |
| Storage ports: | 6 x SATA-600 (RAID), 3 x M.2 |
| Usb / firewire ports: | 1 x USB-C Gen 2x2 + 3 x USB 3.2 Gen 2 + 4 x USB 3.2 Gen 1 + 4 x USB 2.0 + (1 x USB-C Gen 2 + 4 x USB 3.2 G |
| Max allocated ram size: | 16 GB |
| Audio: | HD Audio (8-channel) |
| Lan: | 2.5 Gigabit Ethernet, 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.2 |
Aprašymas GIGABYTE X570S motherboards feature upgraded power solution, passive and silent thermal design, and PCIe 4.0 components to keep your gaming system up to fast and powerful, even under heavy workloads. Funkcijos Digital Power for CPU SOC Advanced thermal solution 2X large surface Real one-piece build Multi-cut design Hi-Res Audio Immersive Gaming ViBes - Realtek High-End HD Audio Codec Multi-zone light show design System Information Viewer Update the BIOS easily without installing the CPU, memory and graphics card. Ultra-Durable PCIe Armor - Industry Leading Ultra Durable PCIe Armor |
| Product description: | Gigabyte X570S AORUS ELITE AX - 1.1 - motherboard - ATX - Socket AM4 - AMD X570 |
| Product type: | Motherboard - ATX |
| Chipset type: | AMD X570 |
| Processor socket: | 1 x Socket AM4 |
| Compatible processors: | Ryzen (supports Ryzen 2000 Series/ 2000 G-Series/ 3000 Series/ 3000 G-Series/ 4000 G-Series/ 5000 Series/ |
| Max ram size: | 128 GB |
| Ram supported: | 4 DIMM slots - DDR4, non-ECC, ECC, unbuffered |
| Storage ports: | 6 x SATA-600 (RAID), 3 x M.2 |
| Usb / firewire ports: | 1 x USB-C Gen 2x2 + 3 x USB 3.2 Gen 2 + 4 x USB 3.2 Gen 1 + 4 x USB 2.0 + (1 x USB-C Gen 2 + 4 x USB 3.2 G |
| Max allocated ram size: | 16 GB |
| Audio: | HD Audio (8-channel) |
| Lan: | 2.5 Gigabit Ethernet, 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.2 |
Aprašymas
GIGABYTE X570S motherboards feature upgraded power solution, passive and silent thermal design, and PCIe 4.0 components to keep your gaming system up to fast and powerful, even under heavy workloads.
Funkcijos
Digital Power for CPU SOC
Advanced thermal solution
2X large surface
Real one-piece build
Multi-cut design
Hi-Res Audio
Immersive Gaming ViBes - Realtek High-End HD Audio Codec
Multi-zone light show design
System Information Viewer
Update the BIOS easily without installing the CPU, memory and graphics card.
Ultra-Durable PCIe Armor - Industry Leading Ultra Durable PCIe Armor