GIGABYTE X299X DESIGNARE 10G DDR4 Dual
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): X299X DESIGNARE-10G
Prekės kodas (MPN): X299X DESIGNARE-10G
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 987,78 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte X299X DESIGNARE 10G - 1.0 - motherboard - extended ATX - LGA2066 Socket - X299 |
| Product type: | Motherboard - extended ATX |
| Chipset type: | Intel X299 |
| Processor socket: | 1 x LGA2066 Socket |
| Compatible processors: | Core X, Core i7-7800X |
| Max ram size: | 256 GB |
| Ram supported: | 8 DIMM slots - DDR4, non-ECC, unbuffered |
| Storage ports: | 6 x SATA-600 (RAID), 2 x SATA-600, 3 x M.2 |
| Usb / firewire ports: | 2 x USB-C Gen 2 + 4 x USB 3.2 Gen 1 + (1 x USB-C Gen 2 + 4 x USB 3.2 Gen 1 + 2 x USB 2.0 via headers) |
| Max allocated ram size: | 1 GB |
| Audio: | HD Audio (8-channel) |
| Lan: | Bluetooth, 2 x 10 Gigabit Ethernet, 802.11a/b/g/n/ac/ax |
Aprašymas Equipped with next generation connectivity GIGABYTE Motherboards already support the chassis of the future. Funkcijos Advanced fins-array thermal design with extended heatpipes and back plate USB TurboCharger for mobile device fast charge support RGB FUSION 2.0 with multi-zone addressable LED light show design, support addressable LED & RGB LED strips Smart Fan 5 features multiple temperature sensors, hybrid fan headers with FAN STOP and noise detection |
| Product description: | Gigabyte X299X DESIGNARE 10G - 1.0 - motherboard - extended ATX - LGA2066 Socket - X299 |
| Product type: | Motherboard - extended ATX |
| Chipset type: | Intel X299 |
| Processor socket: | 1 x LGA2066 Socket |
| Compatible processors: | Core X, Core i7-7800X |
| Max ram size: | 256 GB |
| Ram supported: | 8 DIMM slots - DDR4, non-ECC, unbuffered |
| Storage ports: | 6 x SATA-600 (RAID), 2 x SATA-600, 3 x M.2 |
| Usb / firewire ports: | 2 x USB-C Gen 2 + 4 x USB 3.2 Gen 1 + (1 x USB-C Gen 2 + 4 x USB 3.2 Gen 1 + 2 x USB 2.0 via headers) |
| Max allocated ram size: | 1 GB |
| Audio: | HD Audio (8-channel) |
| Lan: | Bluetooth, 2 x 10 Gigabit Ethernet, 802.11a/b/g/n/ac/ax |
Aprašymas
Equipped with next generation connectivity GIGABYTE Motherboards already support the chassis of the future.
Funkcijos
Advanced fins-array thermal design with extended heatpipes and back plate
USB TurboCharger for mobile device fast charge support
RGB FUSION 2.0 with multi-zone addressable LED light show design, support addressable LED & RGB LED strips
Smart Fan 5 features multiple temperature sensors, hybrid fan headers with FAN STOP and noise detection