GIGABYTE RX7900XTX AORUS ELITE 24GB
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): GV-R79XTXAORUS E-24GD
Prekės kodas (MPN): GV-R79XTXAORUS E-24GD
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1466,65 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | AORUS Radeon RX 7900 XTX ELITE 24G - OC Edition - graphics card - Radeon RX 7900 XTX - 24 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | AMD Radeon RX 7900 XTX |
| Memory: | 24 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 20 Gbps |
| Core clock: | 2510 MHz |
| Boost clock: | 2680 MHz |
| Stream processors: | 6144 |
| Memory interface: | 384-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 2 x HDMI 2 x DisplayPort |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 6.9 cm x 33.5 cm x 13.7 cm |
| Manufacturer warranty: | 4-year warranty with product registration |
Aprašymas Experience unprecedented performance, visuals, and efficiency at 4K and beyond with AMD Radeon RX 7000 series graphics cards, powered by AMD RDNA 3 chiplet technology. Immerse yourself in breathtaking visuals with the pinpoint color accuracy of AMD Radiance Display Engine and boost frame rates with AMD FidelityFX Super Resolution and Radeon Super Resolution upscaling technologies. To unlock even more performance, combine AMD Radeon RX 7000 series graphics and compatible AMD Ryzen processors to activate AMD smart technologies. Funkcijos Powered by Radeon RX 7900 XTX Integrated with GDDR6 384-bit memory interface WINDFORCE cooling system RGB fusion Dual BIOS Protection metal back plate Anti-sag bracket |
| Product description: | AORUS Radeon RX 7900 XTX ELITE 24G - OC Edition - graphics card - Radeon RX 7900 XTX - 24 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | AMD Radeon RX 7900 XTX |
| Memory: | 24 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 20 Gbps |
| Core clock: | 2510 MHz |
| Boost clock: | 2680 MHz |
| Stream processors: | 6144 |
| Memory interface: | 384-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 2 x HDMI 2 x DisplayPort |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 6.9 cm x 33.5 cm x 13.7 cm |
| Manufacturer warranty: | 4-year warranty with product registration |
Aprašymas
Experience unprecedented performance, visuals, and efficiency at 4K and beyond with AMD Radeon RX 7000 series graphics cards, powered by AMD RDNA 3 chiplet technology. Immerse yourself in breathtaking visuals with the pinpoint color accuracy of AMD Radiance Display Engine and boost frame rates with AMD FidelityFX Super Resolution and Radeon Super Resolution upscaling technologies. To unlock even more performance, combine AMD Radeon RX 7000 series graphics and compatible AMD Ryzen processors to activate AMD smart technologies.
Funkcijos
Powered by Radeon RX 7900 XTX
Integrated with GDDR6 384-bit memory interface
WINDFORCE cooling system
RGB fusion
Dual BIOS
Protection metal back plate
Anti-sag bracket