GIGABYTE RX 6950 XT WATERFORCE 16GB
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): GV-R695XTAORUSX WB-16GD
Prekės kodas (MPN): GV-R695XTAORUSX WB-16GD
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1501,32 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte AORUS Radeon RX 6950 XT XTREME WATERFORCE WB 16G - graphics card - Radeon RX 6950 XT - 16 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | AMD Radeon RX 6950 XT |
| Memory: | 16 GB GDDR6 |
| Boost clock: | 2565 MHz |
| Stream processors: | 5120 |
| Effective memory clock: | 18000 MHz |
| Memory interface: | 256-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 2 x HDMI 2 x DisplayPort |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 2.8 cm x 28.2 cm x 14.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 4-year warranty with product registration |
GIGABYTE Radeon RX 6950 XT XTREME WATERFORCE WB 16GB 2xHDMI 2xDP |
| Product description: | Gigabyte AORUS Radeon RX 6950 XT XTREME WATERFORCE WB 16G - graphics card - Radeon RX 6950 XT - 16 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | AMD Radeon RX 6950 XT |
| Memory: | 16 GB GDDR6 |
| Boost clock: | 2565 MHz |
| Stream processors: | 5120 |
| Effective memory clock: | 18000 MHz |
| Memory interface: | 256-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 2 x HDMI 2 x DisplayPort |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 2.8 cm x 28.2 cm x 14.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 4-year warranty with product registration |
GIGABYTE Radeon RX 6950 XT XTREME WATERFORCE WB 16GB 2xHDMI 2xDP