GIGABYTE RTX4070Ti WINDFORCE OC 12GB
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): GV-N407TWF3OC-12GD
Prekės kodas (MPN): GV-N407TWF3OC-12GD
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1123,42 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti WINDFORCE OC 12G - graphics card - 12 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Memory: | 12 GB GDDR6X |
| Memory speed: | 21 Gbps |
| Core clock: | 2625 MHz |
| Cuda cores: | 7680 |
| Memory interface: | 192-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 5 cm x 26.1 cm x 12.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Funkcijos NVIDIA Ada Lovelace architecture Dedicated Ray Tracing Cores NVIDIA DLSS 3 NVIDIA Reflex low-latency platform Built for live streaming AI-enhanced voice and video Fast-track your creativity Performance and reliability |
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti WINDFORCE OC 12G - graphics card - 12 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Memory: | 12 GB GDDR6X |
| Memory speed: | 21 Gbps |
| Core clock: | 2625 MHz |
| Cuda cores: | 7680 |
| Memory interface: | 192-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 5 cm x 26.1 cm x 12.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Funkcijos
NVIDIA Ada Lovelace architecture
Dedicated Ray Tracing Cores
NVIDIA DLSS 3
NVIDIA Reflex low-latency platform
Built for live streaming
AI-enhanced voice and video
Fast-track your creativity
Performance and reliability