GIGABYTE RTX4070Ti SUPER EAGLE OC 16GB
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): GV-N407TSEAGLE OC-16GD
Prekės kodas (MPN): GV-N407TSEAGLE OC-16GD
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1272,54 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti SUPER EAGLE OC 16G - graphics card - GeForce RTX 4070 Ti Super - 16 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER |
| Memory: | 16 GB GDDR6X |
| Memory speed: | 21 Gbps |
| Boost clock: | 2640 MHz |
| Cuda cores: | 8448 |
| Memory interface: | 256-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 5 cm x 26.1 cm x 12.6 cm |
Aprašymas The GIGABYTE GeForce RTX 4070 Ti SUPER EAGLE OC 16G is a high-performance graphics card, designed for gamers and creators. It features 16 GB of GDDR6X SDRAM and a 256-bit memory interface, providing exceptional speed and bandwidth for demanding applications. The card's boost clock speed of 2640 MHz, along with NVIDIA's innovations such as DLSS 3, RTX Video Super Resolution, and Reflex, ensures smooth, high-quality gaming experiences. The GIGABYTE WINDFORCE cooling system, with a triple fan design, composite copper heat pipes, and a large copper plate, maintains optimal temperatures. Additional features like RGB fusion for customizable lighting and a durable metal backplate make it a visually striking addition to any setup. Suitable for gaming, content creation, or professional applications, the GeForce RTX 4070 Ti SUPER EAGLE OC 16G meets the needs of demanding users. Funkcijos 16 GB GDDR6X SDRAM for high-speed gaming performance Supports up to 4 monitors with a maximum resolution of 7680 x 4320 Incorporates NVIDIA DLSS 3 for AI rendering Features GIGABYTE WINDFORCE cooling design for enhanced thermal performance Equipped with NVIDIA Ada Lovelace GPU technology for advanced gaming and creation |
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti SUPER EAGLE OC 16G - graphics card - GeForce RTX 4070 Ti Super - 16 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER |
| Memory: | 16 GB GDDR6X |
| Memory speed: | 21 Gbps |
| Boost clock: | 2640 MHz |
| Cuda cores: | 8448 |
| Memory interface: | 256-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 5 cm x 26.1 cm x 12.6 cm |
Aprašymas
The GIGABYTE GeForce RTX 4070 Ti SUPER EAGLE OC 16G is a high-performance graphics card, designed for gamers and creators. It features 16 GB of GDDR6X SDRAM and a 256-bit memory interface, providing exceptional speed and bandwidth for demanding applications. The card's boost clock speed of 2640 MHz, along with NVIDIA's innovations such as DLSS 3, RTX Video Super Resolution, and Reflex, ensures smooth, high-quality gaming experiences. The GIGABYTE WINDFORCE cooling system, with a triple fan design, composite copper heat pipes, and a large copper plate, maintains optimal temperatures. Additional features like RGB fusion for customizable lighting and a durable metal backplate make it a visually striking addition to any setup. Suitable for gaming, content creation, or professional applications, the GeForce RTX 4070 Ti SUPER EAGLE OC 16G meets the needs of demanding users.
Funkcijos
16 GB GDDR6X SDRAM for high-speed gaming performance
Supports up to 4 monitors with a maximum resolution of 7680 x 4320
Incorporates NVIDIA DLSS 3 for AI rendering
Features GIGABYTE WINDFORCE cooling design for enhanced thermal performance
Equipped with NVIDIA Ada Lovelace GPU technology for advanced gaming and creation