GIGABYTE RTX4060 Ti GAMING OC 8GB
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): GV-N406TGAMING OC-8GD
Prekės kodas (MPN): GV-N406TGAMING OC-8GD
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 578,19 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 4060 Ti GAMING OC 8G - graphics card - GeForce RTX 4060 Ti - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 18 Gbps |
| Cuda cores: | 4352 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 2 x DisplayPort 2 x HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 5.3 cm x 28.1 cm x 11.7 cm |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Funkcijos Powered by NVIDIA DLSS 3, ultra-efficient Ada Lovelace arch, and full ray tracing 4th generation Tensor Cores 3rd generation RT Cores Integrated with GDDR6 128 bit memory interface WINDFORCE cooling system RGB Fusion Dual BIOS Protection metal back plate |
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 4060 Ti GAMING OC 8G - graphics card - GeForce RTX 4060 Ti - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 18 Gbps |
| Cuda cores: | 4352 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 2 x DisplayPort 2 x HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 5.3 cm x 28.1 cm x 11.7 cm |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Funkcijos
Powered by NVIDIA DLSS 3, ultra-efficient Ada Lovelace arch, and full ray tracing
4th generation Tensor Cores
3rd generation RT Cores
Integrated with GDDR6 128 bit memory interface
WINDFORCE cooling system
RGB Fusion
Dual BIOS
Protection metal back plate