GIGABYTE RTX 4070 WINDFORCE OC 12GB
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): GV-N4070WF3OC-12GD
Prekės kodas (MPN): GV-N4070WF3OC-12GD
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 773,49 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 4070 WINDFORCE OC 12G - OC Edition - graphics card - GeForce RTX 4070 - 12 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4070 |
| Memory: | 12 GB GDDR6X |
| Memory speed: | 21 Gbps |
| Core clock: | 2490 MHz |
| Cuda cores: | 5888 |
| Memory interface: | 192-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 5 cm x 26.1 cm x 12.6 cm |
Funkcijos WINDFORCE cooling system Alternate spinning Smooth airflow 3D Active Fan Unique blade fan Graphene nano lubricant Screen cooling Heat pipes direct touch Protection metal back plate Friendly PCB design |
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 4070 WINDFORCE OC 12G - OC Edition - graphics card - GeForce RTX 4070 - 12 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4070 |
| Memory: | 12 GB GDDR6X |
| Memory speed: | 21 Gbps |
| Core clock: | 2490 MHz |
| Cuda cores: | 5888 |
| Memory interface: | 192-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 5 cm x 26.1 cm x 12.6 cm |
Funkcijos
WINDFORCE cooling system
Alternate spinning
Smooth airflow
3D Active Fan
Unique blade fan
Graphene nano lubricant
Screen cooling
Heat pipes direct touch
Protection metal back plate
Friendly PCB design