GIGABYTE RTX 4070 Ti Eagle OC 12GB
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): GV-N407TEAGLE OC-12GD
Prekės kodas (MPN): GV-N407TEAGLE OC-12GD
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1160,86 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti Eagle 12G - OC Edition - graphics card - GeForce RTX 4070 Ti - 12 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti |
| Memory: | 12 GB GDDR6X |
| Memory speed: | 21 Gbps |
| Core clock: | 2625 MHz |
| Cuda cores: | 7680 |
| Memory interface: | 192-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 5.8 cm x 30.1 cm x 13.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Funkcijos Powered by NVIDIA DLSS 3, ultra-efficient Ada Lovelace arch, and full ray tracing 4th Generation Tensor cores - up to 4x performance with DLSS 3 vs. brute-force rendering 3rd Generation RT cores - up to 2x ray tracing performance Powered by GeForce RTX 4070 Ti Integrated with 12GB GDDR6X 192bit memory interface WINDFORCE cooling system RGB fusion Dual BIOS Protection metal back plate Anti-sag bracket |
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti Eagle 12G - OC Edition - graphics card - GeForce RTX 4070 Ti - 12 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti |
| Memory: | 12 GB GDDR6X |
| Memory speed: | 21 Gbps |
| Core clock: | 2625 MHz |
| Cuda cores: | 7680 |
| Memory interface: | 192-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 5.8 cm x 30.1 cm x 13.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Funkcijos
Powered by NVIDIA DLSS 3, ultra-efficient Ada Lovelace arch, and full ray tracing
4th Generation Tensor cores - up to 4x performance with DLSS 3 vs. brute-force rendering
3rd Generation RT cores - up to 2x ray tracing performance
Powered by GeForce RTX 4070 Ti
Integrated with 12GB GDDR6X 192bit memory interface
WINDFORCE cooling system
RGB fusion
Dual BIOS
Protection metal back plate
Anti-sag bracket