GIGABYTE RTX 4070 GAMING OC 12GB
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): GV-N4070GAMING OC-12GD
Prekės kodas (MPN): GV-N4070GAMING OC-12GD
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 972,95 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 4070 GAMING OC 12G - graphics card - GeForce RTX 4070 - 12 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4070 |
| Memory: | 12 GB GDDR6X |
| Memory speed: | 21 Gbps |
| Boost clock: | 2565 MHz |
| Cuda cores: | 5888 |
| Memory interface: | 192-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 5.76 cm x 30 cm x 13 cm |
| Package type: | Box |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Funkcijos WINDFORCE cooling system Alternate spinning 3D Active Fan Unique blade fan Graphene nano lubricant Large copper plate and heat pipe Screen cooling Friendly PCB design |
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 4070 GAMING OC 12G - graphics card - GeForce RTX 4070 - 12 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4070 |
| Memory: | 12 GB GDDR6X |
| Memory speed: | 21 Gbps |
| Boost clock: | 2565 MHz |
| Cuda cores: | 5888 |
| Memory interface: | 192-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 5.76 cm x 30 cm x 13 cm |
| Package type: | Box |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Funkcijos
WINDFORCE cooling system
Alternate spinning
3D Active Fan
Unique blade fan
Graphene nano lubricant
Large copper plate and heat pipe
Screen cooling
Friendly PCB design