GIGABYTE RTX 4070 EAGLE OC 12GB
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): GV-N4070EAGLE OC-12GD
Prekės kodas (MPN): GV-N4070EAGLE OC-12GD
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 790,51 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 4070 EAGLE OC 12G - OC Edition - graphics card - GeForce RTX 4070 - 12 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4070 |
| Memory: | 12 GB GDDR6X |
| Memory speed: | 21 Gbps |
| Core clock: | 2505 MHz |
| Cuda cores: | 5888 |
| Memory interface: | 192-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 5 cm x 26.1 cm x 12.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Funkcijos WINDFORCE cooling system Alternate spinning 3D Active Fan Unique blade fan Graphene nano lubricant Heat pipes direct touch Screen cooling Protection metal back plate Dual Bios Power indicator Friendly PCB design |
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 4070 EAGLE OC 12G - OC Edition - graphics card - GeForce RTX 4070 - 12 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4070 |
| Memory: | 12 GB GDDR6X |
| Memory speed: | 21 Gbps |
| Core clock: | 2505 MHz |
| Cuda cores: | 5888 |
| Memory interface: | 192-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 5 cm x 26.1 cm x 12.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Funkcijos
WINDFORCE cooling system
Alternate spinning
3D Active Fan
Unique blade fan
Graphene nano lubricant
Heat pipes direct touch
Screen cooling
Protection metal back plate
Dual Bios
Power indicator
Friendly PCB design