GIGABYTE Radeon RX7600 GAMING OC 8GB
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): GV-R76GAMING OC-8GD
Prekės kodas (MPN): GV-R76GAMING OC-8GD
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 404,07 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte Radeon RX 7600 Gaming OC - graphics card - Radeon RX 7600 - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | AMD Radeon RX 7600 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 18 Gbps |
| Boost clock: | 2755 MHz |
| Stream processors: | 2048 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 2 x DisplayPort (version 1.4a) 2 x HDMI (supports 4K@120Hz as specifie |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 5 cm x 28.2 cm x 11.5 cm |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas Experience unprecedented performance, visuals, and efficiency for gaming and streaming in 1080p with the AMD Radeon RX 7600 graphics card, powered by AMD RDNA 3 architecture. Immerse yourself in breathtaking visuals with the pinpoint color accuracy of AMD Radiance Display Engine and boost frame rates with AMD FidelityFX Super Resolution and AMD Radeon Super Resolution upscaling technologies. To unlock even more performance, combine AMD Radeon RX 7000 Series graphics card with a compatible AMD Ryzen processor to activate AMD smart technologies. Funkcijos Powered by Radeon RX 7600 Integrated with a large capacity of GDDR6 128-bit memory interface WINDFORCE cooling system RGB Fusion Protection metal back plate |
| Product description: | Gigabyte Radeon RX 7600 Gaming OC - graphics card - Radeon RX 7600 - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | AMD Radeon RX 7600 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 18 Gbps |
| Boost clock: | 2755 MHz |
| Stream processors: | 2048 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 2 x DisplayPort (version 1.4a) 2 x HDMI (supports 4K@120Hz as specifie |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 5 cm x 28.2 cm x 11.5 cm |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
Experience unprecedented performance, visuals, and efficiency for gaming and streaming in 1080p with the AMD Radeon RX 7600 graphics card, powered by AMD RDNA 3 architecture. Immerse yourself in breathtaking visuals with the pinpoint color accuracy of AMD Radiance Display Engine and boost frame rates with AMD FidelityFX Super Resolution and AMD Radeon Super Resolution upscaling technologies. To unlock even more performance, combine AMD Radeon RX 7000 Series graphics card with a compatible AMD Ryzen processor to activate AMD smart technologies.
Funkcijos
Powered by Radeon RX 7600
Integrated with a large capacity of GDDR6 128-bit memory interface
WINDFORCE cooling system
RGB Fusion
Protection metal back plate