Gigabyte Radeon RX 9060 XT GAMING OC 16G | AMD | 16 GB | Radeon RX 9060 XT | GDDR6 | HDMI ports quantity 1 | PCI-E 5.0
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S1 | 27 vnt. 1-5 d.d. 27 / - vnt. | 555,11 € | |
| S2 | - / - | 649,43 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 281.00 mm |
| Gross height (mm): | 40.00 mm |
| Gross weight: | 0.61 kg |
| Gross width (mm): | 118.00 mm |
| Net weight: | 0.56 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 38.40 g |
| Plastic (No PET): | 9.60 g |
| Tare weight (kg): | 0.05 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Producer: | Gigabyte |
| Palette Qty: | 651 pc(s) |
| Graphics adapter memory type: | GDDR6 |
| Interface type: | PCI-E 5.0 |
| Producer product name: | Radeon RX 9060 XT GAMING OC 16G |
| DisplayPorts quantity: | 2 |
| Graphics processor family: | AMD |
| Graphics processor: | Radeon RX 9060 XT |
| Discrete graphics adapter memory: | 16 GB |
| HDMI ports quantity: | 1 |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas The GIGABYTE Radeon RX 9060 XT GAMING OC 16G graphics card is designed to enhance gaming performance with its features. Equipped with 16 GB of GDDR6 SDRAM and a wide 128-bit memory bus, this graphics card ensures fast data processing with a memory speed of 20 Gbps. Supporting up to three external monitors with a maximum resolution of 7680 x 4320, it brings a visual experience to gamers and professionals. Featuring a PCI Express 5.0 interface and backed by the AMD Radeon RX 9060 XT graphics processor, this card supports DirectX 12 and OpenGL 4.6 APIs, making it compatible with a range of applications. The GIGABYTE WINDFORCE cooling design incorporates a triple fan layout and thermal technologies, such as composite copper heat pipes and server-grade thermal conductive gel, to keep performance steady even under heavy loads. The addition of RGB lighting and a metal backplate enhances the aesthetics of any build while providing a gaming solution. Funkcijos Equipped with 16 GB GDDR6 SDRAM for gaming Supports a maximum external resolution of 7680 x 4320 Includes cooling technology for consistent performance Features RGB lighting for a customizable aesthetic Compatible with AMD Smart Access Memory technology |
| Gross depth (mm): | 281.00 mm |
| Gross height (mm): | 40.00 mm |
| Gross weight: | 0.61 kg |
| Gross width (mm): | 118.00 mm |
| Net weight: | 0.56 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 38.40 g |
| Plastic (No PET): | 9.60 g |
| Tare weight (kg): | 0.05 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Producer: | Gigabyte |
| Palette Qty: | 651 pc(s) |
| Graphics adapter memory type: | GDDR6 |
| Interface type: | PCI-E 5.0 |
| Producer product name: | Radeon RX 9060 XT GAMING OC 16G |
| DisplayPorts quantity: | 2 |
| Graphics processor family: | AMD |
| Graphics processor: | Radeon RX 9060 XT |
| Discrete graphics adapter memory: | 16 GB |
| HDMI ports quantity: | 1 |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas
The GIGABYTE Radeon RX 9060 XT GAMING OC 16G graphics card is designed to enhance gaming performance with its features. Equipped with 16 GB of GDDR6 SDRAM and a wide 128-bit memory bus, this graphics card ensures fast data processing with a memory speed of 20 Gbps. Supporting up to three external monitors with a maximum resolution of 7680 x 4320, it brings a visual experience to gamers and professionals.
Featuring a PCI Express 5.0 interface and backed by the AMD Radeon RX 9060 XT graphics processor, this card supports DirectX 12 and OpenGL 4.6 APIs, making it compatible with a range of applications. The GIGABYTE WINDFORCE cooling design incorporates a triple fan layout and thermal technologies, such as composite copper heat pipes and server-grade thermal conductive gel, to keep performance steady even under heavy loads. The addition of RGB lighting and a metal backplate enhances the aesthetics of any build while providing a gaming solution.
Funkcijos
Equipped with 16 GB GDDR6 SDRAM for gaming
Supports a maximum external resolution of 7680 x 4320
Includes cooling technology for consistent performance
Features RGB lighting for a customizable aesthetic
Compatible with AMD Smart Access Memory technology