GIGABYTE GP-P750GM 750W ATX 12V v2.31
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): GP-P750GM
Prekės kodas (MPN): GP-P750GM
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | >50 vnt. 1-5 d.d. >50 / - vnt. | - | 92,85 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte P750GM - power supply - 750 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.31 |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Gold |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 750 Watt |
| Output current: | +3.3V - 20 A +5V - 20 A +12V - 61 |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 2 x power 8 pin EPS |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 14 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 5-year warranty |
Aprašymas All the black flat cables are modular design. Installing only the cables you need to reduce clutter, to increase the airflow and to improve the chassis thermal performance. 80 Plus Gold certified ensures to deliver 90% efficiency at 50% load. The better power efficiency leads to less power waste, less heat and less fan noise. And with the support of Intel processors, it will save more energy and more money. The main capacitors are high quality Japanese capacitors, to produce the efficient performance and to ensure the longer reliability. Funkcijos 80 PLUS Gold certified Fully modular design 120mm Smart Hydraulic Bearing (HYB) Fan Japanese capacitors Powerful single +12V rail OVP/OPP/SCP/UVP/OCP/OTP protection Compact size |
| Product description: | Gigabyte P750GM - power supply - 750 Watt |
| Device type: | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| Specification compliance: | ATX12V 2.31 |
| 80 plus certification: | 80 PLUS Gold |
| Input voltage: | AC 100-240 V |
| Output voltage: | +3.3, +5, ±12 V |
| Power capacity: | 750 Watt |
| Output current: | +3.3V - 20 A +5V - 20 A +12V - 61 |
| Output connectors: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 2 x power 8 pin EPS |
| Modular cable management: | Yes |
| Cooling system: | 120 mm fan |
| Dimensions (wxdxh): | 15 cm x 14 cm x 8.6 cm |
| Manufacturer warranty: | 5-year warranty |
Aprašymas
All the black flat cables are modular design. Installing only the cables you need to reduce clutter, to increase the airflow and to improve the chassis thermal performance.
80 Plus Gold certified ensures to deliver 90% efficiency at 50% load. The better power efficiency leads to less power waste, less heat and less fan noise. And with the support of Intel processors, it will save more energy and more money.
The main capacitors are high quality Japanese capacitors, to produce the efficient performance and to ensure the longer reliability.
Funkcijos
80 PLUS Gold certified
Fully modular design
120mm Smart Hydraulic Bearing (HYB) Fan
Japanese capacitors
Powerful single +12V rail
OVP/OPP/SCP/UVP/OCP/OTP protection
Compact size