GIGABYTE GK-AORUS K9 Optical Gaming Keyb
Gamintojas:
Prekės kodas (MPN): GK-AORUS K9 OPTICAL
Prekės kodas (MPN): GK-AORUS K9 OPTICAL
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
mėn.
mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 133,80 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | AORUS K9 Optical - keyboard - US Input Device |
| Device type: | Keyboard |
| Backlit: | RGB / 16.7 million colours |
| Interface: | USB |
| Connectivity technology: | Wired |
| Localization and layout: | US |
| Hot keys function: | Multimedia, backlight control |
| Numeric keypad: | Yes |
| Key switch type: | Flaretech Red |
| Dimensions (wxdxh): | 43.9 cm x 14 cm x 3.7 cm |
| Weight: | 1.18 kg |
Aprašymas Forget about conventional mechanical switches. The optical Flaretech switch is faster and has a longer lifespan than traditional mechanical switches. AORUS has utilized this technology to craft a stylish, ultra-durable performance keyboard that works flawlessly regardless of scenario. The Flaretech switches offer an unbelievably short debounce time. The near-zero debounce time offers you an in-game advantage and higher precision in movements, thanks to signal processing at the speed of light. The K9 Optical comes with a much longer lifespan than traditional mechanical keyboards. This is made possible yet again by the use of optical switches that make do without metal that will oxidize and corrode over time. Harsh, dusty conditions and even rain or liquid spills are no match for the AORUS K9 Optical. Without exposed metal connectors, it is fully splash proof, even enabling use under water. By utilizing optical Flaretech switches, the K9 eliminates a common problem with mechanical keyboards - chatter. Because it uses fully optical actuation, rather than electromechanical, dust and dirt won't adversely affect your gaming experience by causing chatter. Funkcijos Optical mechanical switches Short debounce time Ultra-durable Splash proof Chatterproof Custom gaming experience All key programmable Floating key design N-Key rollover |
| Product description: | AORUS K9 Optical - keyboard - US Input Device |
| Device type: | Keyboard |
| Backlit: | RGB / 16.7 million colours |
| Interface: | USB |
| Connectivity technology: | Wired |
| Localization and layout: | US |
| Hot keys function: | Multimedia, backlight control |
| Numeric keypad: | Yes |
| Key switch type: | Flaretech Red |
| Dimensions (wxdxh): | 43.9 cm x 14 cm x 3.7 cm |
| Weight: | 1.18 kg |
Aprašymas
Forget about conventional mechanical switches. The optical Flaretech switch is faster and has a longer lifespan than traditional mechanical switches. AORUS has utilized this technology to craft a stylish, ultra-durable performance keyboard that works flawlessly regardless of scenario. The Flaretech switches offer an unbelievably short debounce time. The near-zero debounce time offers you an in-game advantage and higher precision in movements, thanks to signal processing at the speed of light.
The K9 Optical comes with a much longer lifespan than traditional mechanical keyboards. This is made possible yet again by the use of optical switches that make do without metal that will oxidize and corrode over time.
Harsh, dusty conditions and even rain or liquid spills are no match for the AORUS K9 Optical. Without exposed metal connectors, it is fully splash proof, even enabling use under water. By utilizing optical Flaretech switches, the K9 eliminates a common problem with mechanical keyboards - chatter. Because it uses fully optical actuation, rather than electromechanical, dust and dirt won't adversely affect your gaming experience by causing chatter.
Funkcijos
Optical mechanical switches
Short debounce time
Ultra-durable
Splash proof
Chatterproof
Custom gaming experience
All key programmable
Floating key design
N-Key rollover