GIGABYTE GeForce RTX5060Ti WNDFRC 16GB
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): GV-N506TWF2-16GD
Prekės kodas (MPN): GV-N506TWF2-16GD
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 914,43 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE 16G - graphics card - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 5.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti |
| Memory: | 16 GB GDDR7 |
| Memory speed: | 28 Gbps |
| Core clock: | 2572 MHz |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 |
| Dimensions (wxdxh): | 4 cm x 20.8 cm x 12 cm |
Aprašymas The GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE 16G is designed to deliver an immersive gaming experience. Powered by the NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti graphics processor, it supports resolutions up to 7680 x 4320 and can handle up to four monitors simultaneously. With 16 GB of GDDR7 SDRAM memory and a bus width of 128-bit, this graphics card ensures performance across various applications, especially in gaming and creative tasks. The dual fan design features a GIGABYTE WINDFORCE cooling system, enhancing thermal efficiency for sustained performance under heavy loads. Equipped with features, this graphics card supports NVIDIA DLSS 4, 4th generation Ray Tracing Cores, and advanced video signal technologies like DirectX 12 and OpenGL 4.6. It also includes NVIDIA G-Sync readiness and Broadcast capabilities for a smooth gaming experience, eliminating screen tearing and enhancing visuals. With a clock speed of 2572 MHz and a host of cooling technologies like a metal backplate and server-grade thermal conductive gel, the GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE 16G stands ready to take on demanding graphical tasks. Funkcijos Supports resolutions up to 7680 x 4320 Equipped with 16 GB GDDR7 SDRAM for smooth performance Features GIGABYTE WINDFORCE cooling design NVIDIA G-Sync ready for tearing-free gaming Supports multiple API standards including DirectX 12 and OpenGL 4.6 |
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE 16G - graphics card - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 5.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti |
| Memory: | 16 GB GDDR7 |
| Memory speed: | 28 Gbps |
| Core clock: | 2572 MHz |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 |
| Dimensions (wxdxh): | 4 cm x 20.8 cm x 12 cm |
Aprašymas
The GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE 16G is designed to deliver an immersive gaming experience. Powered by the NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti graphics processor, it supports resolutions up to 7680 x 4320 and can handle up to four monitors simultaneously. With 16 GB of GDDR7 SDRAM memory and a bus width of 128-bit, this graphics card ensures performance across various applications, especially in gaming and creative tasks. The dual fan design features a GIGABYTE WINDFORCE cooling system, enhancing thermal efficiency for sustained performance under heavy loads.
Equipped with features, this graphics card supports NVIDIA DLSS 4, 4th generation Ray Tracing Cores, and advanced video signal technologies like DirectX 12 and OpenGL 4.6. It also includes NVIDIA G-Sync readiness and Broadcast capabilities for a smooth gaming experience, eliminating screen tearing and enhancing visuals. With a clock speed of 2572 MHz and a host of cooling technologies like a metal backplate and server-grade thermal conductive gel, the GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE 16G stands ready to take on demanding graphical tasks.
Funkcijos
Supports resolutions up to 7680 x 4320
Equipped with 16 GB GDDR7 SDRAM for smooth performance
Features GIGABYTE WINDFORCE cooling design
NVIDIA G-Sync ready for tearing-free gaming
Supports multiple API standards including DirectX 12 and OpenGL 4.6