GIGABYTE GeForce RTX3050 EAGLE OC 6GB
Gamintojas: GIGABYTE
Prekės kodas (MPN): GV-N3050EAGLE OC-6GD
Prekės kodas (MPN): GV-N3050EAGLE OC-6GD
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 257,00 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 3050 EAGLE OC 6G - graphics card - GF RTX 3050 - 6 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3050 |
| Memory: | 6 GB GDDR6 |
| Core clock: | 1500 MHz |
| Cuda cores: | 2304 |
| Effective memory clock: | 14000 MHz |
| Memory interface: | 96-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 2 x DisplayPort (version 1.4a) 2 x HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 3.6 cm x 19.2 cm x 11.7 cm |
| Package type: | Box |
Funkcijos NVIDIA Ampere streaming multiprocessors 2nd generation RT cores 3rd generation Tensor cores Powered by GeForce RTX 3050 Integrated with GDDR6 96-bit memory interface WINDFORCE cooling system |
| Product description: | Gigabyte GeForce RTX 3050 EAGLE OC 6G - graphics card - GF RTX 3050 - 6 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3050 |
| Memory: | 6 GB GDDR6 |
| Core clock: | 1500 MHz |
| Cuda cores: | 2304 |
| Effective memory clock: | 14000 MHz |
| Memory interface: | 96-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 2 x DisplayPort (version 1.4a) 2 x HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 3.6 cm x 19.2 cm x 11.7 cm |
| Package type: | Box |
Funkcijos
NVIDIA Ampere streaming multiprocessors
2nd generation RT cores
3rd generation Tensor cores
Powered by GeForce RTX 3050
Integrated with GDDR6 96-bit memory interface
WINDFORCE cooling system