Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti WINDFORCE SFF 16G | NVIDIA | 16 GB | GeForce RTX 5070 Ti | GDDR7 | HDMI ports quantity 1 | PCI-E 5.0 | Memory clock speed 2452 MHz
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S1 | - / - | 1544,73 € | |
| S2 | - / - | 1112,57 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 304.00 mm |
| Gross height (mm): | 50.00 mm |
| Gross weight: | 2.48 kg |
| Gross width (mm): | 126.00 mm |
| Net weight: | 1.61 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 696.00 g |
| Plastic (No PET): | 174.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.87 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Producer: | Gigabyte |
| Memory clock speed: | 2452 MHz |
| Graphics adapter memory type: | GDDR7 |
| Interface type: | PCI-E 5.0 |
| Producer product name: | GeForce RTX 5070 Ti WINDFORCE SFF 16G |
| DisplayPorts quantity: | 3 |
| Graphics processor family: | NVIDIA |
| Graphics processor: | GeForce RTX 5070 Ti |
| Discrete graphics adapter memory: | 16 GB |
| HDMI ports quantity: | 1 |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas The GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti WINDFORCE SFF 16G graphics card is designed for enthusiasts demanding performance and gaming capabilities. It features 16 GB of GDDR7 SDRAM memory and a 256-bit bus width, enabling smooth gameplay and immersive experiences at ultra-high resolutions of up to 7680 x 4320. With support for up to 4 monitors, multimonitor setups can be achieved, making it a choice for content creators as well as gamers. Funkcijos Equipped with NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti for graphics performance Supports up to 4 monitors with a maximum external resolution of 7680 x 4320 Features cooling technologies including GIGABYTE WINDFORCE and 3D Active Fan Incorporates 16 GB GDDR7 memory with a speed of 28 Gbps for performance Includes multiple video output options with three DisplayPort and HDMI connectivity |
| Gross depth (mm): | 304.00 mm |
| Gross height (mm): | 50.00 mm |
| Gross weight: | 2.48 kg |
| Gross width (mm): | 126.00 mm |
| Net weight: | 1.61 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 696.00 g |
| Plastic (No PET): | 174.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.87 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Producer: | Gigabyte |
| Memory clock speed: | 2452 MHz |
| Graphics adapter memory type: | GDDR7 |
| Interface type: | PCI-E 5.0 |
| Producer product name: | GeForce RTX 5070 Ti WINDFORCE SFF 16G |
| DisplayPorts quantity: | 3 |
| Graphics processor family: | NVIDIA |
| Graphics processor: | GeForce RTX 5070 Ti |
| Discrete graphics adapter memory: | 16 GB |
| HDMI ports quantity: | 1 |
| Warranty: | 36 month(s) |
Aprašymas
The GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti WINDFORCE SFF 16G graphics card is designed for enthusiasts demanding performance and gaming capabilities. It features 16 GB of GDDR7 SDRAM memory and a 256-bit bus width, enabling smooth gameplay and immersive experiences at ultra-high resolutions of up to 7680 x 4320. With support for up to 4 monitors, multimonitor setups can be achieved, making it a choice for content creators as well as gamers.
Funkcijos
Equipped with NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti for graphics performance
Supports up to 4 monitors with a maximum external resolution of 7680 x 4320
Features cooling technologies including GIGABYTE WINDFORCE and 3D Active Fan
Incorporates 16 GB GDDR7 memory with a speed of 28 Gbps for performance
Includes multiple video output options with three DisplayPort and HDMI connectivity